Verder je na sjajnom putu ka provaliji, Štutgart lagan! (VIDEO)

bundesliga, 10. kolo

Objavljeno: 22:02h

Fudbaleri Augsburga pobedili su u gostima Verder u Bremenu sa 3:0, u utakmici desetog kola nemačke Bundeslige.

LOŠE VESTI: Partizanu povređeni ključni igrači, a Samardo ne može da igra protiv Limoža jer je sa Jamajke?! (FOTO)

Mihael Gregorič je doveo Augsburg u vođstvo u 40. minutu, a u drugom minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu na 2:0 je povisio Alfred Finbogason iz penala. Konačan rezultat postavio je Gregorič svojim drugim golom na meču, u 61. minutu.

Augsburg je deveti na tabeli nemačkog šampionata sa 15 bodova, dok je Verder na pretposlednjem, 17. mestu, sa samo pet osvojenih bodova.

Fudbaleri Augsburga u narednom kolu dočekuju Bajer Leverkuzen, a Verder gostuje Ajntrahtu u Frankfurtu.

Fudbaleri Štutgarta pobedili su na svom terenu Frajburg sa 3:0, u utakmici 12. kola Bundeslige.

Domaći su poveli u 38. minutu preko Danijela Ginčeka, a prednost je udvostručio Benžamin Pavar u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Konačan rezultat postavio je Sajmon Terod u 82. minutu. Štutgart je ostvario četvrtu pobedu u prvenstvu i zauzima 12. mesto na tabeli sa 13 bodova. Frajburg je bez pobede u poslednje tri utakmice, pretrpeo je četvrti poraz i 15. je na tabeli sa osam bodova.

BONUS VIDEO: Pero Antić posle pobede nad Makabijem