Keln nastavio po starom, Bajern iskoristio kiks Dortmunda!(FOTO) (VIDEO)

BUNDESLIGA, 10. KOLO

Dortmund se sapleo u Hanoveru i tako zakomplikovao sebi trku za prvo mesto...

U subotu su odigrani mečevi 10. kola Bundeslige.

Borusija iz Dortmunda je doživela poraz od Hanovera sa čak 4:2, Keln je nastavio sa katastrofalnim partijama i poražen je u gostima od ekipe Leverkuzena sa 2:1, Herta je savladala Hamburg kod kuće sa 2:1.

Koliko je velika ta ljubav! Zoran Tošić želi da iz svog džepa plati fudbalskog genija! (FOTO)

Zvezdan Terzić ga bombarduje porukama! Da li ćemo ovog momka gledati u Zvezdinom dresu opet? (VIDEO)

Dortmund se sapleo u Hanoveru i tako zakomplikovao sebi trku za prvo mesto, pošto svoj meč tek treba da igraju fudbaleri Bajerna i Lajpciga, a sve tri ekipe imaju isti broj bodova.

Hanover je poveo golom Džonatasa, izjednačio je Zagadu, da bi u 40. minutu Bebu odveo svoj tim na odmor sa prednošću od 2:1.

Jarmolenko je početkom drugog poluvreme izjednačio rezultat, da bi neumorni Hanover preko Klausa u 60. i ponovo Bebua tri minuta pre kraja meča doneli svojoj ekipi velika tri boda. Inače, Zagadu je dobio crveni karton i tako otežao gostujućem timu priliku da dođu do barem do remija.

Uzbudljivo je bilo i u Gelzenkirhenu, Šalke je golom Bentaleba iz penala u 43. minutu vodio do poslednjih trenutaka nadoknade vremena, a bod ''Vukovima'' doneo je Origi - 1:1.

Poslednjeplasirani Keln doživeo je novi poraz, već osmi od početka sezone, ovoga puta na gostovanju Leverkuzenu - 2:1.

Ovoga puta, ''Jarčevi'' su dobro ušli u meč, vodili su od 23. minuta golom Girasija, ali u drugom poluvremenu potpuni preokret. ''Farmaceuti'' golovima Bejlija u 54. i Bendera dvadeset minuta kasnije stižu do trijumfa. Miloš Jojić je u ekipi Kelna dobio priliku u poslednjih petnaestak minuta.

U poslednjoj današnjoj utakmici 10. kola Bundeslige, Bajern je pred svojim navijačima u Minhenu večeras rutinski savladao ekipu Lajpciga sa 2:0 i tako na najbolji način iskoristio poraz Dortmunda u Hanoveru.

U 17. minutu Hames Rodrigez, na asistenciju Arjena Robena sa desne strane, pogađa za vođstvo od 1:0.

Konačan rezultat postavljen je u 38. minutu, akcija Havija Martineza za Roberta Levandovskog, a najbolji strelac Bajerna lako izlazi na kraj sa golmanom gostiju Gulašijem - 2:0.

Bundesliga, 10. kolo: Subota:

Leverkuzen - Keln 2:1

Hanover - Dortmund 4:2

Herta - Hamburg 2:1

Hofenhajm - Menhengladbah 1:3

Šalke - Volfsburg 1:1

Bajern - Lajpcig 2:0