LIGA ŠAMPIONA U SVOM PUNOM SJAJU - 31 GOL: Liverpulova sedmica, Sevilja petardom ponižena u Moskvi, Ronaldo nije znao da očerupa Pevce! (FOTO) (VIDEO)

LIGA ŠAMPIONA, 3. KOLO

Sva dešavanja pre, tokom i posle mečeva ste pratili uz naš dobro poznati lajv-blog

Objavljeno: 22:58h

Ludo, ludo prvo veče 3. kola Lige šampiona. Golovi su padali kao kiša, pogotovo u prvih 45 minuta na svim utakmicama širom Evrope. Ukupno 31 pogodak je pao, a u prvim poluvremenima 19.

Potez večeri u Ligi šampiona, a nije gol! (VIDEO)

Ono što bi svakako trebalo istaći jeste ubedljiva pobeda Liverpula u Mariboru 7:0, uz po dva pogotka Salaha i Firmina.

Drugi šokantni rezultat svakako jeste debakl Sevilje u Moskvi u drugom poluvremenu. Španski tim je stvarao i promašivao šanse i gotovo po pravilu odmah bivao kažnjavan od strane Spartakovih napadača za velikih 5:1.

U derbiju večeri, Totenhem je uspeo da izdrži na "Santjago Bernabeu" protiv Reala, zahvaljujući silnim promašajima Ronalda. "Pevci" se vraćaju sa bodom u džepu kući.

Neočekivano je kiksnula Borusija na Kipru 1:1, kao i Monako na svom terenu protiv Bešiktaša, koji je slavio 2:1.

Na ovom meču je pravdu delio naš Milorad Mažić i vrlo dobar posao je uradio. Samo jednu grešku je napravio, tačnije njegov pomoćnik, kada je signalizirao ofsajd napadača Bešiktaša koji je bio u gol šansi, iako nije bilo nedozvoljene pozicije.

Turci ne veruju šta se desilo i tvrde da ih je Milorad Mažić OPLJAČKAO! (FOTO)

Liga šampiona, 3. kolo:

Utorak

Grupa E

MARIBOR - LIVERPUL 0:7

(Firmino 4, 54, Kutinjo 13, Salah 19,40, Okslejd-Čemberlen 86, Arnold 90)

Maribor (4-2-3-1): Handanović - Milec, Rajčević, Šuler, Viler - Kaba, Vrhovec - Kramarić (Hotić), Ahmedi (Piler), Bohar (Mešanović) - Tavares;

Liverpul (4-3-3): Karijus - Aleksander Arnold, Matip, Lovren, Moreno - Džan, Vajnaldum, Milner - Salah (Okslejd-Čemberlen), Kutinjo (Arnold), Firmino (Staridž).

SPARTAK MOSKVA - SEVILJA 5:1

(Promes 18, 90, Melgareho 58, Glušakov 67, Adrijano 74 - Kjaer 30)

Spartak (4-2-3-1): Selikov - Eščenko, Tašči, Džikija, Kombarov - Fernando, Glušakov - Samedov (Melgareho), Popov (Pašalić), Promes - Adrijano; Sevilja (4-3-3): Riko - Merkado, Kjer, Lengle, Eskudero - Banega, Pizaro, Kron Deli (Vaskez) - Nolito (Navas), Ben Jeder (Murijel), Sarabija.

Grupa F

MANČESTER SITI - NAPOLI 2:1

(Sterling 9, Žesus 13 - Dijavara 73)

Mančester Siti (4-3-3): Ederson - Voker, Stouns, Otamendi, Delf - De Brujne, Fernando, Silva (Gundogan) - Sterling (B. Silva), Sane, Žesus (Danilo); Napoli (4-3-3): Reina - Hisaj (Mađo), Albiol, Kulibali, Gulam - Zjelinski, Dijavara, Hamšik (Unas) - Kaljehon, Insinje (Alan), Mertens.

FEJNORD - ŠAHTJOR 1:2

(Berhuis 8 - Bernard 24, 54)

Fajenord (4-3-3): Džons - Nijekup (Tornstra), Van Bik (Kramer), St. Huste, Haps - Amrabat, El Ahmadi, Vilhena - Berhuis, Jorgensen (Larson), Boetijus; Šahtjor (4-2-3-1): Pjatov - Butko, Ordets, Rakitski, Ismaili - Fred, Stepanenko - Marlos (Zubkov), Tajson, Bernard (Kovalenko) - Fereira (Hočolava).

Grupa G

MONAKO - BEŠIKTAŠ 1:2

(Falkao 30 - Tosun 34, 54)

Monako (4-4-2): Subašić - Sidibe (Bošiljia), Glik, Žemerson, Ture - Tilemans (Roni Lopez), Mutinjo, Fabinjo, Lemar - Balde, Falkao; Bešiktaš (4-2-3-1): Fabri - Adrijano, Pepe, Tošić, Erkin - Arslan (Medel), Hačinson - Kvarežma, Taliska (Ozjakup), Babel - Tosun (Negredo).

RB LAJPCIG - PORTO 3:2

(Orban 8, Forsberg 38, Ogisten 41 - Abubakar 18, Markano 44)

RB Lajpcig (4-2-3-1): Gulaši - Klosterman, Zmapekano, Orban, Halstenberg - Keita, Kampl - Zabicer, Bruma (Verner), Forsberg (Bernardo) - Ogistan (Poulsen). Porto (4-3-3): Sa - Lajun, Felipe, Markano, Aleks Teljes - Danilo, Serđo Oliveira (Tores), Erera (Ernani) - Braimi (Korona), Marega, Abubakar.

Grupa H

REAL MADRID - TOTENHEM 1:1

(Ronaldo 43p - Varan 28 a.g.)

Real Madrid (4-3-3): Navas - Hakimi, Ramos, Varan, Marselo - Kros, Kazemiro, Modrić - Isko (Lukas), Ronaldo, Benzema (Asensio); Totenhem (4-2-3-1): Loris - Orije, Alderveireld, Fertongen, Sančez - Dajer, Vinks - Sisoko (Min Son), Ljorente (Rouz), Eriksen - Kejn.

APOEL - DORTMUND 1:1

(Pote 62 - Sokratis 67)

APOEL (4-3-3): Vaterman (Gudino) - Vuros, Merkis, Rueda, Lago - Vinisijus, Morais, Ebesilio (Salai) - Zahid, Aloneftis, De Kamargo (Pote);

Dortmund (4-3-3): Burki - Bartra, Sokratis, Toprak (Toljan), Šmelcer (Filip) - Vajgl, Gece, Kagava - Pulišić, Obamejan, Jarmolenko (Isak).

Sva dešavanja pre, tokom i posle mečeva možete da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog!

90. minut - GOOOL! Totalno poniženje Sevilje, a delirijum na tribinama u Moskvi! Kvinsi Promes detonira petardu Spartaka!

90. minut - GOOOL! Gde će duša Jirgenu Klopu i ostalim igračima "crvenih" kako su otvorili tako su i stavili tačku na ovaj meč. Aleksander Arnold postiže svoj prvi pogodak u Ligi šampiona!

86. minut - GOOOL! Liverpul ne pokazuje nimalo empatije prema Mariboru. Okslejd-Čemberlen se takođe upisuje u strelce za 6:0.

74. minut - GOOOL! Sevilji preti debakl na "Otkritje areni". Novi pogodak za Spartak delo je Adrijana posle odlično izvedenog kontranapada.

73. minut - GOOOL! Dva penala je bilo potrebno Napoliju da stigne do pogotka u Mančesteru. Prvi je promašio Mertens, ali je zato sada Dijavara bio precizan i smanjio prednost Sitija na 2:1.

67. minut - GOOOL! Nije dugo trebalo Dortmundu da stigne go izjednačenja na Kipru. Papastatopulos je bio najviši posle kornera i prosledio loptu u mrežu!

67. minut - GOOOL! Spartak koristi "žute minute" u igri Sevilje da napravi novi korak ka trijumfu. Glušakov hvata volej na asistenciju Kombarova za 3:1.

62. minut - GOOOL! Šok za Dortmund na Kipru! Pote postiže pogodak nakon što je Roman Burki napravio dve greške u manje od 5 sekundi. Dva puta je dodao loptu napadačima APOEL-a i kažnjeni su zbog toga "milioneri".

59. minut - GOOOL! Sevilja je promašila sjajnu šansu i za to je odmah kažnjena, pošto je Melgareho doneo novo vođstvo Moskovljanima.

55. minut - GOOOL! Preokret i u Monte Karlu! Tosun po drugi put trese mrežu "kneževa", ali je izgleda svemu prethodila nesignalizirana ofsajd pozicija asistenta Babela.

54. minut - GOOOL! Potop Maribora u "Ljudskom vrtu"! Centašut Kutinja i Firmino po drugi put upisuje svoje ime na semafor.

53. minut - GOOOL! Šahtjor preokreće u Roterdamu, opet Bernard postiže pogodak, ovog puta glavom!

44. minut - GOOL! Ali ne predaje se Porto u Nemačkoj. Posle dva uzastopna pogotka "bikova" sada Markano vraća Portugalce u život za drugo poluvreme.

43. minut - GOOOL! Ronaldo se sa bele tačke iskupljuje za ona dva promašaja i izjednačuje rezultat. Pre toga je Orije srušio Krosa.

41. minut - GOOOL! Lajpcig furoizno završava prvo poluvreme protiv Porta. Ogisten duplira vođstvo domaćina na 3:1.

40. minut - GOOOL! Salah stavlja tačku na rapsodiju Liverpula za 45 minuta u Mariboru. Dva gola i asistencija za Egipćanina.

38. minut - Kakvu šansu sada propušta Napoli da smanji zaostatak za Sitijem. Dris Mertens je promašio jedanaesterac.

38. minut - GOOOL! Lajpcig vraća vođstvo protiv Porta. Strelac je Forsberg.

33. minut - GOOOL! Nije dugo potrajalo vođstvo Monaka, Kvarežma centrira, a Tosun natrčava na loptu i zakucava je u mrežu.

31. minut - GOOOL! Simon Kjer posle kornera i karambola u šesnaestercu Spartaka donosi izjednačenje Sevilji u Moskvi.

30. minut - GOOOL! Radamel Falkao je pokazao fantastičnu formu. Fantastično prevario Pepea, bacio ga na travu, i onda filigranski preciznim udarcem postiže vodeći pogodak za Monako protiv Bešiktaša.

28. minut - GOOOL! Ronaldo je pogodio stativu i promašio jednu idealnu šansu, a zbog toga je kažnjen Real Madrid. Ubačena lopta sa strane, a iako je delovalo kao da je Kejn postigao spektakularan pogodak, ipak se radi o autogolu Varana.

24. minut - GOOOL! Šahtjor stiže do izjednačenja u Roterdamu. Sjajna lopta Freda koji kroz srce odbrane Fejnorda izbacuje Bernarda oči u oči sa domaćim golmanom, a ovaj to ne promašuje.

20. minut - GOOOL! Liverpul je već sada rešio pitanje pobednika. Momo Salah je strelac, Firmino mu uzvratio asistenciju.

18.minut - GOOOL! Porto poravnava u Lajpcigu preko Abubakara.

18. minut - GOOOL! Evo pogotka uz Moskvi i to u mreži Sevilje. Kvinsi Promes je bio brži od defanzivca ćšpanskog tima i glavom prosleđuje loptu u mrežu.

13. minut - GOOOL! I drugi engleski tim postiže drugi pogodak već u 13. minutu na meču! De Brujne centrira, a Gabrijel Žesus postiže gol. Kriminalna reakcija odbrane Napolitanaca.

13. minut - GOOOL! Već sada Liverpul duplira prednost, Kutinjo je strelac posle akcije kao iz video igrice!

10. minut - GOOOL! I Lajpcig postiže pogodak. I opet je kiksirao golman, a Orban natrčava na odbitak i lako postiže gol. Mada je sumnjivo da je strelac možda bio u ofsajdu.

9. minut - GOOOL! I Mančester Siti stiže u vođstvo protiv Napolija. Silva je centrirao, Voker šutira, defanzivac Napolija je izblokirao, ali pravo na nogu Sterlinga.

7. minut - GOOOL! Pada prvi pogodak u Roterdamu i ide na dušu golmana Šahtjora. Posle šuta igrača Fejnorda, Pjatov je odbio loptu, ali je na nju natrčao Berghuis i prosleđuje je u mrežu.

6. minut - Velika prilika na "Santjago Bernabeu", Kristijano Ronaldo je pogodio stativu.

4. minut - GOOOL! Imamo i prvi pogodak ove večeri, a on je delo Roberta Firmina. Ipak, najveće zasluge idu za Mohameda Salaha koji je probio odbranu Maribora i onda sam poslužio saigrača koji je ćušnuo loptu u mrežu za vođstvo Liverpula.