4 gola u Leverkuzenu, ali bez pobednika! Borusija lagano slavila u Bremenu! (FOTO) (VIDEO)

BUNDESLIGA, 8. KOLO

Utakmica na stadionu Baj arena donela je mnogo uzbuđenja

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena i Volfsburga igrali su danas nerešeno 2:2 u prvoj nedeljnoj utakmici osmog kola nemačke Bundeslige.

NASTAVLJA GDE JE STAO! Aleksandar Prijović rešeta i u Grčkoj, PAOK je sada prvi na tabeli! (VIDEO)

Utakmica na stadionu Baj arena donela je mnogo uzbuđenja, u kojoj je domaćin dvaput imao prednost, ali je Volfsburg oba puta uspeo da se vrati i na kraju dođe do boda.

Bajer je poveo golom Larsa Bendera na asistenciju 19-godišnjeg Panaijotisa Recosa u 29. minutu, da bi Volfsburg izjednačio u 44. pogotkom Divoka Origija.

"Farmaceuti" su u 61. ponovo stigli do vođstva, a strelac je ovaj put bio Lukas Alario, ali je osam minuta kasnije Jakub Blaščikovski postavio konačnih 2:2. Bajer je posle današnje utakmice 13. sa devet bodova, dok je Volfsburg 14. sa osam.

U drugoj utakmici dana, Borusija Menhengladbah je slavila u gostima nad Verderom rezultatom 2:0, a oba pogotka pala su u prvom poluvremenu.

Strelci su bili Štindl u 27. i Vestergard u 34. minutu.

Bundesliga, 8. kolo:

Petak:

Štutgart - Keln 2:1 (1:0) Donis 38, Akolo 90+4 - Hajnc 77

Majnc - Hamburger 3:2 (1:1) Maksim 2, Bel 52, Laca 58 - Valas 9, Salihović 90+2. penal

Bajern - Frajburg 5:0 (2:0) Šuster 8. autogol, Koman 42, Tijago 62, Levandovski 75, Kimih 90+3

Hanover - Ajntraht 1:2 (1:1)

Sane 36 - Aler 10, Rebić 90

Herta - Šalke 0:2 (0:0) Gorecka 52. penal, Burgštaler 78

Hofenhajm - Augzburg 2:2 (0:0) Hubner 52, Ut 85 - Gregorič 75, Guvelev 90

Dortmund - RB Lajpcig 2:3 (1:2) Obamejan 4, 64pen - Zabicer 10, Poulsen 25, Ogustan 49