Bajern se vratio među žive i bacio petardu na Frajburg, Dortmund kiksnuo! (VIDEO)

bundesliga, 8. kolo

Razneli ih!

Objavljeno: 22:08h

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su Frajburg u gostima sa 5:0, u osmom kolu Bundeslige.

Strelci su bili Kingsli Koman, Tijago Alkantara, Robert Levandovski i Džošua Kimih, dok je Julian Šuster dao autogol.

Bajern je prekinuo niz od dve utakmice bez pobede i drugi je na tabeli nemačkog prvenstva sa 17 bodova, dva manje uz utakmicu više od Borusije Dortmund.

Frajburg ima sedam bodova i u zoni je ispadanja, na 16. mestu. Hofenhajm nije pobedio drugu utakmicu zaredom, pošto je na svom stadionu igrao 2:2 sa Augsburgom.

Domaćin je dva puta vodio, prvo pogotkom Benjamina Hubnera, a potom i Marka Uta, ali su gosti izjednačavali preko Mihaela Gregoriča i Džefrija Guveleuva.

Šalke je sa 2:0 pobedio Hertu u Berlinu, golovima u drugom poluvremenu Leona Gorecke iz penala i Gvida Burgštalera. Herta je celo drugo poluvreme imala igrača manje zbog isključenja Genkija Haragučija.

Ajntraht je sa 2:1 kao gost pobedio Hanover, dok je Majnc kod kuće sa 3:2 bio bolji od Hamburga.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su u gostima Borusiju iz Dortmunda sa 3:2 u utakmici osmog kola nemačke Bundeslige.

Borusija je upisala prvi poraz od početka nove sezone u nemačkom šampionatu, ali je i dalje prva na tabeli sa 19 bodova. Lajpcig je treći sa tri boda manje.

Domaća ekipa je povela na današnjem meču već u četvrtom minutu, a strelac je bio Pjer Emerik Obamejang.

Samo šest minuta kasnije Lajpcig je izjednačio preko Marsela Sabicera, a već u 20. minutu gostujuća ekipa je stigla do preokreta pogotkom Jusufa Poulsena.

Borusija je od 47. minuta igrala sa igračem manje na terenu, pošto je Sokratis skrivio penal i zaradio crveni karton. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Žan Kevin Ogisten.

Destak minuta kasnije snage na terenu su bile izjednačene, jer je drugi žuti karton dobio Štefan Ilzanker. ; ; Borusija je u 64. minutu smanjila prednost Lajpciga golom Obamejanga iz penala, što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Fudbaleri Borusije u narednom kolu gostuju Ajntrahtu, dok Lajpcig dočekuje Štutgart.