Peta Jarmolenka za za šestu pobedu Dortmunda, Ajntraht u 93. minutu savladao Štutgart, nula u severnom derbiju! (FOTO) (VIDEO)

BUNDESLIGA, 7. KOLO

Odigrano je pet mečeva Bundeslige

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su danas Augsburg u gostima sa 2:1, u sedmom kolu Bundeslige.

Dortmund je prvi na tabeli nemačkog prvenstva sa 19 bodova, pet više od Hofenhajma i šest od Bajern Minhena, koji imaju po utakmicu manje.

Borusija je vodila golom Andreja Jarmolenka u četvrtom minutu, izjednačio je Kajubi u 11, a pobedu gostima doneo je Šinđi Kagava u 23.

STRAVA I UŽAS! Hrvat ostao BEZ TESTISA posle brutalnog starta! Sudija nije ni faul dosudio! (UZNEMIRUJUĆI VIDEO)

Prekretnica u karijeri srpskog napadača! Mitroviću, kucnuo je čas! (VIDEO)

Ekipa iz Dortmunda je mogla i ubedljivije da pobedi, ali je Pjer-Emerik Obamejang promašio penal u 80. minutu.

Ajntraht je sa igračem manje pobedio Štutgart u Frankfurtu sa 2:1, golom Sebastijena Halera u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Prethodno je klub iz Frankfurta vodio na poluvremenu golom Antea Rebića, a izjednačio je Simon Terode, odmah pošto je ušao u igru u 61. minutu.

Ajntraht je od 64. minuta imao igrača manje, posle direktnog crvenog kartona koji je dobio Simon Falet.

Borusija iz Menhengladbaha je na svom stadionu pobedila Hanover sa 2:1, golom Torgena Azara iz penala u četvrtom minutu nadoknade. Volfsburg i Majnc su igrali 1:1, a nerešeno je bilo i u Hamburku u kojem je gostovao Verder.