Keln konačno osvojio prvi bod, Leverkuzen razmontirao HSV! (VIDEO)

bundesliga, 6. kolo

Konačno ostadoše meporaženi

Fudbaleri Hanovera i Kelna odigrali su nerešeno 0:0 u utakmici šestog kola nemačke Bundeslige.

Hanover je treći na tabeli nemačkog šampionata sa 12 bodova. Keln je, s druge strane, upisao prvi bod od početka sezone, ali je i dalje poslednji na tabeli sa samo jednim postignutim golom.

Keln je današnjim remijem prekinuo seriju od pet uzastopnih poraza i to pred gostovanje Crvene zvezde u drugom kolu Lige Evropa.

Duel srpskog i nemačkog tima na programu je u četvrtak od 19.00 u Kelnu.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su na svom terenu ekipu Hamburga sa 3:0 u poslednjoj utakmici šestog kola Bundeslige.

Kevin Foland je doveo Bajer u vođstvo u 20. minutu, a već dva minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0 pošto je mrežz gostujuće ekipe pogodio i Lukas Alario. Konačan rezultat postavio je Foland u 83. minutu.

Bajeru je ovo druga pobeda u sezoni i deseti je na tabeli sa sedam bodova. Hamburg je na 15. poziciji sa bodom manje. Fudbaleri Bajera u narednom kolu gostuju Šalkeu, dok Hamburg dočekuje Verder.

Bundesliga, 6. kolo

Lajpcig - Ajntraht 2:1 (Ogastin 28, Verner 67 – Rebić 77)

Hofenhajm – Šalke 2:0 (Gajger 13, Rup 90+3)

Verder – Frajburg 0:0

Majnc – Herta 1:0 (De Blasis (p) 54)

Štutgart – Augzburg 0:0

Borusija Dortmund - Borusija Mehnehgladbah 6:1 (Filip 28, 32, Obamejang 45,50, 62, Vajgl 79 - Štindl 66)

Hanover - Keln 0:0

Bajer Leverkuzen - HSV 18

Petak:

Bajern Minhen - Volfsburg 2:2 (Levandovski 33 pen, Roben 42 - Arnold 56, Didavi 83)