Bajern se raspada! (VIDEO)

bundesliga, 6. kolo

Bajern posle šest utakmica ima 13 bodova, koliko i prvoplasirana Borusija Dortmund sa utakmicom manje

Fudbaleri Bajern Minhena i Volfsburga igrali su nerešeno 2:2 u prvoj utakmici šestog kola nemačke Bundeslige. Bavarci su posle prvih 45 minuta imali dva gola prednosti, ali Volfsburg u drugom delu uspeo da dodje do izjednačenja na stadionu Alijanc arena. Bajern je poveo u 33. minutu golom Roberta Levandovskog iz jedanaesterca, da bi Arjen Roben u 42. povisio na 2:0. Posle prvih 45 minuta delovalo je da će Bajern rutinski doći do trijumfa, ali je Volfsburg ipak uspeo da izbegne poraz i prekine niz Bavaraca od šest uzastopnih pobeda u medjusobnim duelima.

Volfsburg je zaostatak smanjio preko Maksimilijana Arnolda u 56. minutu, da bi Danijel Didavi u 83. stigao do izjednačenja. Bajern posle šest utakmica ima 13 bodova, koliko i prvoplasirana Borusija Dortmund sa utakmicom manje, dok je Volfsburg 11. sa šest.