Kada Muniain i Aduriz pogađaju, Atletik je lagan! Sosijedad je gost iz pakla, Kataija opet ni na mapi! (FOTO) (VIDEO)

Primera, 3. kolo

Tim iz Bilbaa je posle druge uzastopne pobede četvrti na tabeli sa sedam bodova

Fudbaleri Sosijedada, Atletik Bilbaa, Selte i Viljareala ostvarili su pobede u mečevima trećeg kola španske Primere.

Sosijedad je savladao u gostima Deportivo sa 4:2 i tako zadržao maksimalan učinak na početku sezone, sada je drugi na tabeli sa devet bodova, koliko ima i prvoplasirana Barselona. Deportivo je ostao na jednom bodu.

Prednost Sosijedadu doneo je Huanmi u trećem minutu, a već minut kasnije gostujuća ekipa je imala dva gola prednosti pošto se u strelce upisao i Iljaramendi.

Deportivo je u 27. minutu smanjio preko Adrijana, a u 50. je stigao i do izjednačenja pogotkom Andonea.

Pobedu Sosijedadu u finišu meča su doneli Dijego Ljorente golom u 83. i Iljaramendi u 86. minutu.

Fudbaleri Atletika iz Bilbaa pobedili su na svom terenu Đironu sa 2:0.

Atletik je poveo golom Muniaina u 25. minutu, a pobedu je obezbedio Aduriz u 53.

Atletik je posle druge uzastopne pobede četvrti na tabeli sa sedam bodova, a novajlija u ligi Đirona pretrpela je prvi poraz.

Selta je savladala Alaves na svom terenu sa 1:0 i tako upisala prvu pobedu u prvenstvu.

Gol odluke je postignut u 34. minutu, kada je Gomez odlično reagovao na centaršut Sista.

Trener Selte nije mogao da računa na srpskog reprezentativca Nemanju Radoju, dok Aleksandar Katai nije bio u konkurenciji za tim Alavesa.

U poslednjoj utakmici dana Viljareal je zabeležio prvu pobedu, pošto je savladao Betis sa 3:1.

Gosti iz Sevilje su poveli u 11. minutu preko Leona, koga je Hoakin centrašutem pogodio u glavu. Viljareal, u čijem timu je bio srpski reprezentativac Antonio Rukavina, izjednačio je golom Bake u 32. minutu. Kolumbijac je oduzeo loptu neopreznom golmanu Adanu i zatresao mu mrežu.

Domaćin je preokrenuo u 61. minutu. Kastiljeho je fantastično šutnuo sa ivice šesnaesterca i postigao gol. Unal je u 77. potvrdio trijumf "žute podmornice".

Primera, 3. kolo:

Standings provided by Sofascore LiveScore

Petak:

Leganes - Hetafe 1:2 (0:1) (Gerero 66 - Arambari 39, Buve 84)

Subota: Real Madrid - Levante 1:1 (1:1) (Vaskez 36 - Ivi Lopez 12)

Valensija - Atletiko Madrid 0:0

Sevilja - Eibar 3:0 (0:0) (Ganso 46, Ben Jeder 76, Nolito 90+2)

Barselona - Espanjol 5:0 (2:0) (Mesi 26, 35, 67, Pike 87, Suarez 90)

Nedelja La Korunja - Sosijedad 2:4 (1:2) (Adrijan Lopes 27, Andone 50 - Huanmi 3, Iljaramendi 4, 86, Ljorente 83)

Atletik Bilbao - Đirona 2:0 (1:0) (Muniain 25, Aduric 53)

Selta - Alaves 1:0