ISTORIJA ZA AZERBEJDŽAN! Andrija Pavlović dao gol, ali je Kopehnagen ispao u Ligu Evrope! (VIDEO)

Plejof za ligu šampiona

Srpski napadač je sve u boljoj i boljoj formi, ali to ovoga puta nije pomoglo njegovim saigračima

Kopenhagan je u Azerbejdžanu poražen sa 1:0 od Karabaga, a sada je na svom stadionu u danskoj prestonici slavio sa 2:1, zahvaljujući srpskom reprezentativcu Andriji Pavloviću. Poveli su golom Santandera u 45. minutu i tako poravnalu rezultat u dvomeču, ali je nakon nešto manje od 20 minuta igre u nastavku Ndlovu vratio prednost Azerima. Ipak, samo tri minuta nakon tog pogotka, na scenu je stupio Pavlović. On je odlično ispratio centaršuta Ankersena sa desne strane i glavom matirao golmana gostiju za 2:1.

No, to nije bilo dovoljno. Karabag je tako postao prvi azerbejdžanski klub u istoriji koji se plasirao u elitno takmičenje. To vam dovoljno govori o usponu fudbala u ovoj zemlji. A, setimo se samo kada su protiv tadašnje Srbije i Crne Gore predvođene Dejom Savićevićem Azerbejdžanci ostvarili prvu pobedu nad nekom jačom reprezentacijom u istoriji. Nije to bilo tako davno!

Pogledajte rezultate i sa ostalih utakmica. Ekipe pored čijeg imena stoji kružić prošle su dalje.

BONUS VIDEO: Ne menjaju gaće, jedu istu hranu, uriniraju po rukama: 10 uvrnutih sujeverja čuvenih sportista