REALU SUPERKUP, BARSELONA NA KOLENIMA: Pamtiće se projektil zlatnog dečka "kraljevskog kluba"! (VIDEO)

Madriđani izdominirali

Šampion Evrope je očitao lekciju fudbala svom najvećem rivalu na startu sezone

Objavljeno: 08:49h

Real je i drugi put savladao najvećeg rivala, Barselonu i osvojio ubedljivo Superkup Španije, svoj drugi trofej na početku nove sezone.

Nakon što je pobedio na "Kamp Nou" 3:1, slavio je i pred svojim navijačima na "Santjago Bernabeu" 2:0.

Sve nade katalonske ekipe u čudo u Madridu raspršio je već u 4. minutu utakmice zlatni dečko Marko Asensio bombom sa 30 metara.

Bio je to projektil kakav se retko viđa, a postavio mladog Španca kao drugog najbržeg strelca "kraljevskog kluba" u mečevima sa najvećim rivalom, odmah iza Benzeme koji je 2011. godine dao gol Barsi već u 21. sekundi.

Za potpuni delirijum na stadionu se pobrinuo upravo Francuz na izmaku prvog poluvremena u 39. minutu kada je duplirao prednost svog tima i postavio konačan rezultat.

Barselona je u ovom dvomeču potpuno bačena na kolena, što govori i podatak da je prvi put posle 11 godina ostala bez postignutog gola protiv najljućeg rivala u bilo kom takmičenju.

BONUS VIDEO: Roland Juhas pred meč Videotona i Partizana