Zvezda odavno nije igrala bolji fudbal! Afrička veza obezbedila miran san pred put u Češku! (FOTO) (VIDEO)

KVAL. ZA LE

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog.

Objavljeno: 22:24h

Ekipa Crvene zvezde je pred 32.816 gledalaca, pobedila Spartu iz Praga rezultatom 2:0 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Strelac prvog gola bio je Boaći u 13. minutu, dok je na 2:0 povisio Gelor Kanga u 65. minutu.

Sjajna igra izabranika Vladana Milojevića uliva veliku nadu navijača pred revanš u Pragu 4. avgusta.

Ovo niste mogli da vidite na TV! SRBI I ČESI - BRAĆA ZAUVEK! Delije i navijači Sparte su demonstrirali ljubav naših naroda! (VIDEO)

KRAJ MEČA! Crvena Zvezda je pobedila Spartu sa 2:0!!!

90. - Igraće se još 3 minuta

88. - Ben Haim nerezonski šutira daleko preko gola

87. - Iz igre izlazi strelac prvog gola Ričmond Boaći, a menja ga Pešić

86. - Kratkim pasovima igrači Zvezde privode meč kraju

85. - Ozbiljan pokušaj Jovičića sa nekih 18 metara, lopta odlazi malo pored gola

84. - Utakmici prisustvuje tačno 32.816 gledalaca.

81. - Češki golman Dubravka se već nekoliko puta "poigrava" sa loptom u nogama

77. - Izmena kod Čeha, u igri je Ben Haim dok je teren napustio Srđan Plavšić

74. - Umesto Milića na terenu je Marko Gobeljić

72. - Auuuu, kakva šansa za Zvezdu, Nemanja Radonjić je promešao odbranu Sparte, šutirao, ali lopta se od stative vraća u polje!

70. - Indirektan udarac za Crvenu zvezdu

65. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! KANGAAAAAAAAA!!! Sjajan gol Gelora Kange sa 25 metara! Boaći asistent!

63. - Dobra prilika za Spartu iz Praga, iz teške pozicije Janko ne uspeva da pogodi gol

60. - Većina stadiona je zvižducima ispratila Rikardinja iz igre

60. - Umesto Rikardinja, u igri je novajlija Nemanja Radonjić

59. - Lepa razmena pasova fudbalera Crvene zvezde, ali Milić se spetljao u kaznenom prostoru

SRBI I ČESI - BRAĆA ZAUVEK! A, to su nam na DIVAN NAČIN dokazali Delije i navijači Sparte! (VIDEO)

56.- Greška Stojkovića, ali fudbaleri Sparte sporo kreću u realizaciju napada

53. - Milić i Janko ostaju da leže na travi posle duela

51. - Dobra zamisao Kange, ali Rodić ne stiže do lopte

50. - Pritisak Sparte na početku drugog poluvremena

46. - Drugo poluvreme je upravo počelo. Dvostruka izmena u Sparti, Lafata i Ćivić su u igri

45. - Kraj prvog poluvremena bez sudijske nadoknade

41. - Inicijativa Čeha u završnici prvog poluvremena

40. - Korner za Spartu

37. - Očigledan faul nad Milićem, ali sudija ne prekida igru

34. - Uigrana kombinacija Čeha, dodavanje po zemlji, preskakanje lopte, i šut Frideka nebom pod oblake.

33. - Vujadin Savić seče pas Sparte i otklanja opasnost

29. - Malo mirniji tok utakmice

25. - Lopta na drugu stativu, Donald neometan šalje loptu zamalo pored desne stative

24. - Slobodan udarac za Zvezdu na istom mestu kao u 13. minutu

20. - Prvi žuti karton na meču dobija fudbaler Sparte, Vatajelu

18. - Prvi pokušaj igrača Sparte, lopta odlazi pored gola

MARAKANA JE U TRANSU, a tamo ju je bacio RIČMOND BOAĆI! Isti gol kakav je Partizan primio od Olimpijakosa! (VIDEO)

13. - GOOOOOOOOOOOOOL!!! Boaći je očigledno raspoložen za igru večeras! Postiže lep posle pasa Kange u 13 minutu!

11. - Naš reporter je uhvatio trenutak, tu kojem Delije organizuju dobrotvorni koncert u Herceg Novom, 13. avgusta.

10. - Delije podižu stadion na noge

8. - Opet šansa, Boaćijev šut zaustavljen bukvalno na gol liniji

5. - Boaći posle centaršuta Kange nije zahvatio loptu kako je hteo i ona odlazi pored gola

BRAĆA SLOVENSKA! Utakmica nije ni počela, a navijači Sparte su već našli put do srca Delija! (FOTO)

5. - Novi korner za Zvezdu

4. - Poništen gol Boaćija zbog ofsajda

3. - Donaldova lopta za Boaćija, koji obilazi golmana na ivici šesnaesterca, ali povratna lopta ne dolazi do fudbalera crveno-belih

2. - Prvi faul na meču napravili su fudbaleri Sparte na 30 metara od svog gola

20:30 - Utakmica je počela

SVETE, GLEDAŠ LI? Delije koreografijom šalju poruku od koje će se naježiti svaki pravi Srbin! (VIDEO)

20:14 - Stadion se polako puni, na tribinama je trenutno oko 20 hiljada gledalaca

19:44 - Gužva kod stadiona u Ljutice Bogdana je ogromna, očekuje nas prava paklena letnja fudbalska atmosfera!

19:30 - Poznati su sastavi oba tima:

Inače, Donald je kapiten crveno-belih na ovom meču! On je prvi stranac koji će biti kapiten na jednoj zvaničnoj utakmici! Luiz Ibanjez je poneo traku na prijateljskoj utakmici prošlog leta.

Na klupi su: Kahriman, Babić, Gobeljić, Milijaš, Adžić, Radonjić, Pešić