Kazahstanci šokirali Legiju, Rijeka napravila sjajan rezultat, Ludogorec na korak od ispadanja! (VIDEO)

kvalifikacije za ligu šampiona!

A Seltik razočarao...

Fudbaleri Astane stekli su osetnu prednost pred revanš u Poljskoj pošto su u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona kod kuće savladali Legiju sa 3:1.

Kazahtanski prvak, u čijem timu je srpski internacionalac Đorđe Despotović igrao do 20. minuta, imao je dva gola prednosti po završetku prvog poluvremena. Sadiku je u 79. minutu vratio poljski tim u život, ali je Tvumasi u četvrtom minutu nadoknade vremena doneo Astani trijumf 3:1.

Fudbaleri Rijeke izborili su odličan rezultat na gostovanju Salcburgu - 1:1. Fudbaleri hrvatskog prvaka čak su i vodili u Austriji, golom Gavranovića od 30. minuta, a domaćin je uspeo da izjednači u 49. preko Hvanga.

Izraelski prvak Hapole Ber Ševa je nadomak plasmana u baraž, posle iznenađujuće ubedljive pobede protiv Ludogoreca - 2:0. Dželat Partizana i Zvezde u minulim godinama naišao je na tvrd orah u Izraelu, pa se u Bugarsku vraća sa nepovoljnim rezultatom i koferima punim briga za revanš.

Minimalne pobede u prvim mečevima ostvarili su Vitorul i Maribor. Rumunski prvak, koji vodi legendarni George Hadži, savladao je APOEL golom Ganee u 75. minutu, dok je najbolji slovenački tim slavio protiv Hafnarfjordura pogotkom Tavareša u 54. minutu.

Seltik nije uspeo da stvori bilo kakvu zalihu za revanš u Norveškoj, jer je Rozenborg odoleo svim napadima domaćina u Glazgovu - 0:0. Nerešeno je bilo i u Nici, ali uz dva gola - 1:1. Baloteli je doneo prednost domaćinu, međutim, Van de Bek se potrudio da Ajaks ima povoljniji rezultat pred drugu utakmicu.