Remi u senci fenomenalnog napadača! Aleksis Sančez ušao u istoriju čileanskog fudbala! (VIDEO)

kup konfederacija!

Pogotkom u 6. minutu napadač Arsenala postao najbolji strelac Čilenjosa svih vremena sa 38 postignutih golova

Fudbaleri Nemačke i Čilea remizirali su 1:1, u derbiju drugog kola Grupe B Kupa konfederacija.

Čileanci su poveli već u šestom minutu kada je Aleksis Sančes iskoristio grešku Škodrana Mustafija i postao najbolji strelac u istoriji "La Riohe".

Šampion sveta nije blistao u prvom poluvremenu, ali je uspeo da izjednači četiri minuta pre pauze posle sjajne akcije Jonasa Hektora koju je ralizovao Lars Štindl.

U nastavku meča odlične šanse za Čile su propustili Sančes i Arturo Vidal, koji su šutirali iznad gola iz sjajnih situacija.

S druge strane, priliku da donese preokret i pobedu Nemačkkoj 17 minuta pre kraja propustio Štind, tačnije Džoni Erara je sjajno intervenisao. Nerešeno je bilo i u prvom meču grupe između Kameruna i Australije, takođe 1:1. Čile i Nemačka imaju po četiri, a Australija i Kamerun po jedan bod. U poslednjem kolu igraju Čile – Australija i Nemačka – Kamerun.

Kup konfederacija, drugo kolo:

Kamerun – Australija 1:1 (1:0) Zambo 45+1 – Miligan 60p Nemačka – Čile 1:1 (1:1) Štindl 41 – Sančes 6 Grupa B:

1. Čile 2 1 1 0 3:1 4 2. Nemačka 2 1 1 0 4:3 4 3. Australija 2 0 1 1 3:4 1 4. Kamerun 2 0 1 1 1:3 1