Junajtedova lekcija zelenim Holanđanima: Ajaksova deca su maštala o srećnom kraju bajke, ali san je raznela Murinjova mašinerija! (FOTO) (VIDEO)

opravdana uloga favorita!

Fudbaleri Mančestera junajteda osvojili su Ligu Evrope i tako rezervisali mesto u Ligi šampiona

Objavljeno: 08:42h

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Ajaks rezultatom 2:0 i osvojili Ligu Evrope u Stokholmu u "Areni prijateljstva" i tako se direktno plasirali u Ligu šampiona.

Bio je Mančester veliki favorit, ali dobro su se borili Holanđani, napadali su konstatno, ali samo dva šuta u okvir gola videli smo tokom čitave utakmice.

Odlučili su se Englezi za defanzivnu igru, lopta je od početka bila u posedu fudbalera Ajaksa, ali nekoliko dobrih prilika bilo je potrebno "crvenim đavolima" da opravdaju ulogu favorita.

Jedinu priliku za Ajaks imao je u 15. minutu kada je Traore nije uspeo da savlada Romera.

Pol Pogba već u 18. minutu postiže pogodak za tim Žoze Murinja, što nije demotivisalo Holanđane da napadaju, pokušavali su i s leva i s desna, ali jednostavno prolaza do gola nije bilo.

Mhitarijan već u 48. minutu postiže gol, od tog trenutka Ajaks i dalje napada ali ne sa istim žarom kao na početku, još samo jednu priliku su stvorili Kopljanici iz slobodnog udarca koji ponovo nije stigao do gola.

Kopljanici su možda i najveće iznenađenje što se tiče kontinentalnih takmičenja ove sezone, ali Đavoli osvajaju jedini trofej koji im je falio u vitrini.

KRAJ!!! Ajaks- Mančester junajted 2:0

80. minut Igra je u mirnijem toku.

72. minut Slobodan udarac sa 20 metara za Ajaks, udara u živi zid, ni ovu priliku nisu iskoristili Holanđani.

69. minut Napada Ajaks i dalje, ali bezuspešno, utakmica je ušla u mirniji tok.

65. Odlična šansa za Felainija, ali siguran Onana!

58. minut Nemaju Holanđani rešenje u napadu iako konstantno pokušavaju.

48. minut GOOOOOL!!! Mhitarijan za 2:0!

45. minut Počinje drugo poluvreme.

POLUVREME!

35. minut I dalje napada Ajaks, ali nikako da stignu do gola, samo jedan šut u okvir gola imaju Holanđani. Junajted i dalje igra defanzivno.

24. minut Velika šansa za Mančester, Valensija je silovito gađao, ali obrana Onane.

23.minut I dalje fudbaleri Mančestera puštaju Ajaks da konstatno napada.

18. minut GOOOOOOOL! POGBA! Zakazala je odbrana Ajaksa, lopta se ušunjala u gol i prevarila Onanu!

15. minut Kakva šansa za fudbalere Ajaksa, ali dobra reakcija Romera. Junes je probio po levoj strani, dodao do Traorea koji na kraju nije uspeo da realizuje solidnu šansu.

10. Prva šansa bila je za Mančester koju Felaini nije uspeo da iskoristi posle asistencije Pogbe.

6. minut Igrači Mančestra čekaju Ajaks, ne napadaju kako je očekivano.

1. minut Meč je počeo

Pre početka utakmice održan je minut ćutanja za žrtve nastradale u terorističkom napadu u Mančesteru.

20:30 Trenutno je ovakva atmosfera u "Areni prijateljstva".

20:00 - Evo i sastava dve ekipe!