SRBIN SA DVA GOLA DOVEO KLUB NADOMAK TITULE! Ima dabl-dabl učinak, da li će ga Piksi pozvati za EURO? (FOTO)
Dragan Stojković Piksi, Foto: Starsport©

DOMINACIJA

"Orlovi" bi dobili veliko pojačanje u vidu ofanzivca

Evropsko prvenstvo u Nemačkoj igra se od 14. juna do 14. jula, a fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se na turnir posle 24 godine.

Jedan igrač se tokom čitave sezone dokazuje selektoru Draganu Stojkoviću Piksiju, a sada je svoj klub doveo na korak do titule.

Dragan Stojković Piksi
Dragan Stojković Piksifoto: Starsport©

Radi se o Veljku Birmančeviću (26) koji je bio jedini i dvostruki strelac u pobedi Sparte Prag od 2:1 nad Banikom iz Ostrave u 33. kolu češke lige.

Naš ofanzivac je pogađao u 30. i 60. minutu, a dao je gol za 1:0 i 2:1 pošto su gosti izjednačili u 54. minutu.

Večerašnji domaćin odbraniće titulu ukoliko 18. maja od 17 časova u pretposlednjem kolu savlada Mladu Boleslav u gostima.

Rođeni Šapčanin je ove sezone odigrao 45 utakmica u svim takmičenjima i postigao 21 gol uz 12 asistencija.

Veljko Birmančević slavi jedan od golova sa saigračima protiv Banika
Veljko Birmančević slavi jedan od golova sa saigračima protiv Banikafoto: Šulová Kateřina / ČTK / Profimedia

U prvenstvu sa 16 pogodaka deli drugo mesto na listi strelaca sa Vaclavom Jurečkom, dok je lider Pavel Šulc sa 18 golova.

Lider je po asistencijama pošto ih ima 11, dve više od Vasila Kušeja.

Veljko Birmančević slavi jedan od golova protiv Banika
Veljko Birmančević slavi jedan od golova protiv Banikafoto: Šulová Kateřina / ČTK / Profimedia

Ostaje da se vidi da li će selektor reagovati za EURO, a Veljko je za "orlove" do sada upisao tri nastupa.