ČUDESNI REAL U FINALU: Hoselu režirao NEZAPAMĆENI preokret i KAZNIO sramnog Tuhela!
Hoselu, Foto: Thomas COEX / AFP / Profimedia

polufinale LIGE ŠAMPIONA

Objavljeno: 23:23h
Završeno
23:02h

Fudbaleri Real Madrida drugi su finalisti Lige šampiona.

Španski velikan je posle velikog preokreta u revanšu savladao Bajern Minhen rezultatom 2:1. U prvom meču u prestonici Bavarske rezultat je bio 2:2.

U velikom finalu Real će se na Vembliju sastati sa Borusijom Dortmund 1. juna.

Bajern će imati za čim da žali, bio je blizu plasmana u finale, ali su ga koštale sramne izmene Tomasa Tuhela, ali i dobre izmene Karla Anćelotija, pošto je rezervista Hoselu postigao dva gola i odveo svoj tim u finale.

Hoselu
Hoselufoto: Thomas COEX / AFP / Profimedia

Real je bio bolji na startu meča i u 6. minutu je mogao da stigne do vođstva, ali je Rodrigo ostao kratak posle centaršuta Danija Karvahala,

Dva minuta kasnije slična situacija u drugom šesnaestercu, samo je ovog puta Serž Gnabri uputio lošu loptu koju Hari Kejn nije mogao da stigne.

Madriđani su u 13. minutu imali dve stopostotne šanse u nekoliko sekundi Vinisijus je iz peterca pogodio stativu, a potom je odbitak Rodriga fantastično zaustavio Manuel Nojer.

Real je bio dosta bolji rival u ovom delu meča, a problemi za Tomas Tuhela su počeli da se gomilaju kada je Serž Gnabri zbog povrede morao da napusti teren, a zamenio ga je Alfonso Dejvis.

Kejn je sjajno tukao u 28. minutu iz voleja, ali je Andrej Lunjin krajnjim naporom uspeo da zaustavi njegov udarac.

Hari Kejn
Hari Kejnfoto: Isabel Infantes / PA Images / Profimedia

Do kraja prvog poluvremena imali smo još jednu dobru reakciju Nojera.

Real je odmah na startu drugog poluvremena propustio još jednu veliku šansu, kada je Erik Dajer u poslednjem trenutku reagovao ispred Federika Valverdera.

Dejvis je opasno zapretio u 48. minutu, Karvahal ga je izblokirao, a lopta je završila tik iznad prečke.

Vinisijus je potom dominirao na terenu, pravio je dosta problema rivalima iz Minhena. U 55. minutu je sjajno proigrao Rodriga, koji je iz peterca promašio zicer.

Tri minuta kasnije Rodrigo je snažno tukao iz slobodnjaka, ali je Nojer još jednom bio sjajan.

Nemački golman je u tim trenucima bio najbolji igrač Bajerna i držao je svoj tim u igri.

Uspeo je nemački velikan da se nekako oslobodi pritiska i pripreti preko Džamala Musijale u 66. minutu.

Dva minuta kasnije gosti su stigli do vođstva. Hari Kejn je poslao perfektnu dubinsku loptu Dejvisu, Kanađanin ju je prihvatio, namestio se na desnu nogu i sjajnim udarcem savladao Lunjina.

Četiri minuta kansije Real je izjednačio posle dosta sreće i autogola Dejvisa, ali je Šimon Marčinjak posle gledanja VAR snimka odlučio da poništi gol zbog faula Danija Karvahala nad Džošuom Kimihom.

Mogao je u 75. minutu Kejn da reši sve, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

A, onda je Tuhel napravio samoubilački potez. U 85. minutu je iz igre izveo Harija Kejna, koji je bio jedan od najboljih na terenu, a umesto njega ubacio Erika Maksima Čupo Motinga. Englez je igrač koji zna da iznudi faul, da sačuva loptu, pritom je dobar u skoku. Kamerunac jedino što od toga ima je skok, ali je Tuhel i pored toga odlučio da napravi takvu izmenu. To ga je na kraju skupo koštalo.

Real je u 88. minutu stigao do izjednačenja. Vinisijus je loše šutirao, Nojer je napravio veliki kiks i ispustio loptu iz ruku, a rezervista Hoselu je odbitak poslao u gol.

Isti igrač u 91. minutu postiže još jedan gol. Antonio Ridiger mu je asistirao, a Hoselu je lako ubacio loptu u praznu mrežu. Ipak, pomoćnik je dosudio ofsajd, pa je VAR morao da reaguje i preinači njegovu odluku.

Do kraja meča videli smo jedan veliki sporni detalj. Bajern je stigao do gola u 103. minutu, ali on nije mogao da bude priznat. Naime, ofsajd je sviran prerano, usred akcije gostiju, pa je pogodak Matjisa De Lihta bio uzaludan. Na usporenom snimku je moglo da se nasluti da ofsajd nije trebalo da bude dosuđen, ali VAR nije mogao da reaguje, pošto je igra pre gola De Lihta već bila prekinuta.

Nisu urodili plodom pritisci igrača i stručnog štaba Bajerna.

Real se na kraju izvukao i otišao u veliko finale.

22:01h

II POLUVREME 2:1 (0:0)

Real Madrid je u finalu!

90 + 13. minut - Greška arbitara, ofsajd je sviran pre nego što je trebalo i gol Bajerna je poništen. I sad u ovakvoj situaciji VAR ne sme da reaguje.

90 + 1. minut - GOOOOOL - Real stiže do preokreta i vodi 2:1. Hoselu je postigao još jedan gol, VAR je reagovao i preinačio odluku pomoćnog sudije.

90. minut - Spasao se Bajern sada, na konopcima su Bavarci.

Alfonso Dejvis, Dani Karvahal, Antonio Ridiger, FK Real Madrid, FK Bajern Minhen

88. minut - GOOOOOL - Real stiže do 1:1. Očajno je reagovao Manuel Nojer, ispustio je loptu posle slabog udarca Vinisijusa. Hoselu je naleteo i pogodio za 1:1.

85. minut - Tomas Miler i Erik Maksim Čupo Motang menjaju Musijalu i Kejna.

83. minut - Vinisijus propušta još jednu šansu.

81. minut - Brahim Dijaz i Hoselu ulaze, Federiko Valverde i Rodrigo izlaze.

76. minut - Kejn je bio u šansi, ali je pogodio samo spoljni deo mreže. Kim Min-Džae menja Liroja Sanea.

71. minut - Real Madrid je uz dosta sreće stigao do gola, ali ga je posle VAR pregleda poništio Šimon Marčinjak zbog nepromišljenog poteza i faula Naća nad Džošuom Kimihom.

Alfonso Dejvis, Vinisijus Žunior, FK Real Madrid, FK Bajern Minhen, Liga šampiona

68. minut - GOOOOOL - Bajern vodi rezultatom 1:0. Hari Kejn je poslao maestralnu loptu Alfonsu Dejvisu, a Kanađanin se lepo namestio i tukao desnom nogom, Lunjin je bio nemoćan ovog puta.

66. minut - Konačno je pripretio Bajern. Snažan šut Džamala Musijale i dobra odbrana Lunjina. Golmani dobro rade svoj posao večeras.

60. minut - Nezaustavljiv je Vinisijus, još jedan prodar, sada i dobar udarac, ali Nojer ponovo brani.

59. minut - Sjajan udarac Rodriga iz slobodnog udarca, ali još sjajnija odbrana Nojera.

55. minut - Novi prodor Vinisijusa, sjajno je pronašao Rodriga, koji promašuje zicer sa nekoliko metara.

54. minut - Kejn je šutirao, ali je Lunjin bio na mestu.

Vinisijus Žunior
Vinisijus Žuniorfoto: Oscar J Barroso/AFP7/Shutterstoc / Shutterstock Editorial / Profimedia

52. minut- Vinisijus je odlično prošao pored Kimiha i ubacio loptu u kazneni, međutim, odbrana Bajerna je pravovremeno reagovala i izbacila loptu u korner.

47. minut - Opasan udarac Alfonsa Dejvisa, ali je lopta nakon odbitka završila malo iznad prečke i Bajern je dobio samo korner.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

20:57h

I POLUVREME 0:0

Poluvreme u Madridu, rezultat je 0:0.

45. minut - Igraće se još minut nadoknade vremena.

44. minut - Nuser Mazraui je okušao sreću iz velike udaljenosti, ali je njegov precizan udarac bio preslab za Andreja Lunjina koji je lako uhvatio loptu.

Džošua Kimih, Ferland Mendi, FK Real Madrid, FK Bajern Minhen, Liga šampiona

40. minut - Nezgodan centaršut Vinisijusa jedva je zaustavio Nojer i poslao loptu u korner.

29. minut - Strahovit volej Kejna završava pored gola.

13. minut - Dve stopostotne šanse za Real u jednom napadu. Vinisijus Žunior je prvo pogodio stativu, a onda je Manuel Nojer na čudesan način zaustavio odbitak Rodriga.

Hari Kejn

7. minut - Velika šansa za Bajern, ali je Serž Gnabri uputio loš pas ka Kejnu.

5. minut - Početna inicijativa Reala, ali i dalje bez šuta ka golu.

1. minut - Krenuo je meč u Madridu.

20:41h

Poznati su i sastavi timova:

20:38h

Fudbaleri Real Madrida i Bajern Minhena do 21:00 igraju revanš meč polufinala Lige šampiona.

U prvom meču u prestonici Bavarske rezultat je bio 2:2, pa nema sumnje da nas čeka neizvesnih 90 minuta.

Pobednik će se u finalu sastati sa ekipom Borusije Dortmund, koja je u utorak eliminisala PSŽ.

Izmena: 21:10h