MARTINEZ DOBIO "RAT" SA NAVIJAČIMA LILA I UTIŠAO IH ZA POLUFINALE! Argentinac odbranio dva penala (VIDEO/FOTO)
Emilijano Martinez utišava navijače Lila, Foto: Dave Winter / Shutterstock Editorial / Profimedia

LIGA KONFERENCIJA

U drugom meču, Fiorentina tek posle produžetaka slomila Viktoriju Plzenj

Objavljeno: 22:03h
Veljko Petrović

Fudbaleri Aston Vile preživeli su pakao stadiona "Pjer Moroa" i pobedili Lil posle penala za plasman u polufinale Lige konferencija.

Nekadašnji prvak Evrope došao je u Francusku sa prednošću od 2:1, a u revanšu je bilo 2:2 i usledili su produžeci i jedanaesterci - 3:4.

Domaćin je imao prolaz u svojim rukama golovima Jusufa Jazičija u 15. i kapitena Benjamina Andrea u 67. minutu.

Slavlje fudbalera Lila
Slavlje fudbalera Lilafoto: EPA/MOHAMMED BADRA

Gosti su se spasili 20 minuta kasnije kada je Meti Keš savladao Lukasa Ševalijea koji je do tada branio nemoguće.

Kada govorimo o penal seriji, heroj je bio Emilijano Martinez, golman tima iz Birmingema pošto je odbranio prvi i poslednji, peti udarac sa bele tačke.

Slavlje Emilijana Martineza sa saigračima
Slavlje Emilijana Martineza sa saigračimafoto: Dave Winter / Shutterstock Editorial / Profimedia

Argentinac je tokom cele utakmice bio u "ratu" sa navijačima "doga" jer se svi Francuzi sećaju njegove odbrane u finalu Svetskog prvenstva u Kataru.

Tada je doneo "gaučosima" trofej Mundijala, a sada je zaustavio udarce Nabila Bentaleba i Benjamina Andrea.

Trenutak kada je Emilijano Martinez odbranio penal Benjaminu Andreu
Trenutak kada je Emilijano Martinez odbranio penal Benjaminu Andreufoto: ANP / ddp USA / Profimedia

U drugoj utakmici u ovom terminu, Fiorentina je tek posle produžetaka slomila Viktoriju Plzenj sa 2:0 posle remija bez golova u prvom meču.

Česi su inače od 67. minuta igrali sa fudbalerom manje na terenu jer je direktan crveni karton dobio levi bek Kadu.

"Ljubičasti" su slavili pogocima Nikolasa Gonzaleza u 92. i kapitena Kristijana Biragija u 102. minutu.

Nikola Milenković odigrao je ceo susret, a saigrači i on sastaće se sa boljim iz duela PAOK-a i Klub Briža.

Sa druge strane, Aston Vila čeka boljeg iz duela Fenerbahčea i Olimpijakosa.