FEŠTA U LEVERKUZENU: Bajer PETARDIRAO Verder i po prvi put osvojio Bundesligu!
Slavlje fudbalera Bajer Leverkuzena, Foto: INA FASSBENDER / AFP / Profimedia

bravo

Zaslužili su ovo

Andrej Kosić

Fudbaleri Bajera Leverkuzena po prvi put u istoriji postali su šampioni Nemačke.

"Farmaceuti" su u okviru 29. kola Bundeslige deklasirali na svom terenu Verder Bremen rezultatom 5:0.

Izabranici Ćabija Alonsa su tako pobegli Bajernu na nedostižnih 16 bodova prednosti pet kola pre kraja prvenstva.

Viktor Bonifejs je sa bele tačje u 25. minutu doneo prednost domaćinu. Do kraja prvog poluvremena videli smo još šansi za Lever, ali novih golova nije bilo.

Bajer se u nastavku meča raspucao.

Granit Džaka je u 60. minutu povisio na 2:0, a potom je Florijan Virc postigao het-trik.

Prvi gol postigao je u 68. minutu, drugi u 83, da bi konačnih 5:0 postavio u 90. minutu.

Na kraju ubedljiva pobeda novog šampiona Nemačke koji i dalje ne zna za poraz ove sezone.