ŠOK: Srbija ne ide na Evropsko prvenstvo?
Selektor mlade reprezentacije Ljubinko Drulović u društvu selektora A reprezentacije Srbije Dragana Stojkovića Piksija, Foto: Starsport

loše vesti

Ovome se nismo nadali

Novi loš rezultat naše selekcije.

Mlada reprezentacija Srbije odigrala je nerešenim rezultatom 1:1 protiv Luksemburga u okviru 6. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Orlići" su ostali na trećem mestu i imaju po pet bodova manje od Ukrajine i Engleske.

Izabranici Ljubinka Drulovića fantastično su započeli duel.

Poveli smo već u 4. minutu kada je Stefan Mitrović pogodio mrežu domaćina.

Do kraja poluvremena imala je Srbija još nekoliko šansi, a najbolju je propustio Uroš Kabić u 23. minutu.

Ipak, na startu drugog poluvremena Luksemburg stiže do izjednačenja.

Migel Gonsalveš postigao je pogodak iz slobodnog udarca i doneo svo mtimu 1:1.

Srbija je pokušala svim snagama da dođe do sva tri boda, ali u tome nije uspela i maltene se oprostila od plasmana na EURO.

Na Evropsko prvenstvo direktno ide prvoplasirana reprezentacija, dok drugoplasirana ide u baraž. Do kraja su nam ostale četiri utakmice i veoma male šanse za nekim od prva dva mesta.