BIO JEDNOM JEDAN AJAKS: Vila DEMOLIRALA "kopljanike" - Olimpijakos u strašnom meču SRUŠIO Makabi
Aston Vila - Ajaks, Foto: Manjit Narotra/ProSports/Shutter / Shutterstock Editorial / Profimedia

liga konferencija

Ludnica na terenima širom Evrope

Objavljeno: 00:00h

Fudbaleri Aston Vile plasirali su se u četvrtfinale Lige konferencija, pošto su u revanš meču na svom terenu u Birmingemu pobedili Ajaks sa 4:0.

U prvom meču u Amsterdamu nije bilo pogodaka.

Strelci za Aston Vilu bili su Oli Votkins u 25, Leon Bejli u 60, Džon Duran u 75. i Musa Diabi u 81. minutu.

Ajaks je od 66. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Sivert Mansverk.

Plasman u četvrtfinale obezbedio je i Klub Briž, savladavši na svom terenu Molde sa 3:0. U prvom meču u Norveškoj Molde je slavio sa 2:1.

Golove za Klub Briž postigli su Andreas Skov Olsen u pevom minutu nadoknade poluvremena i 48. i Mihal Skoras u 71. minutu.

Lil i Šturm su u Francuskoj odigrali nerešeno 1:1, pa je Lil plasman u narednu rundu obezbedio pobedom u prvom meču u Austriji od 4:1.

Poveo je Lil golom Tijaga Santosa u 43. minutu, da bi izjednačenje Šturmu doneo Mika Biereth pogotkom u drugom minutu nadoknade poluvremena.

Poslednji četvrtfinalista je ekipa Olimpijakosa koja je posle sjajnog meča i velike drame savladalala Makabi iz Tel Aviva sa 6:1, ukupno 7:5.

Meč je odigrač na stadionu TSC-a u Bačkoj Topoli.

Posle regularnog dela meča rezultat je bio 4:1, isti kojim je Makabi slavio u prvom meču u Atini.

Strelci za Olimpijakos bili Daniel Podense u 10, Konstatinos Fortunis u 36, Ajub El Kaabi u trećem minutu nadoknade poluvremena i 65, Stevan Jovetić u trećem minutu prvog produžetka i Jusef El Arabi u 13. minutu prvog produžetka.

Gol za Makabi postigao je Eran Zahavi iz penala u 57. minutu.

Žreb za četvrtfinale, polufinale i finale održaće se u petak od 13 časova u Nionu.