SRAMAN POTEZ VINISIJUSA VREDAN CRVENOG KARTONA: DIVLJAČKO ponašanje prošlo NEKAŽNJENO - Mijatović besan!
Sukob Orbana i Vinisijusa, Foto: Tviter/PlayersSayings/Printscreen

neverovatno

Pa da li je moguće?

Fudbaleri Real Madrida su u revanš meču Lige šampiona igrali nerešeno sa Lajpcigom, ali im je taj rezultat bio dovoljan da se plasiraju u Ligu šampiona.

Oni su u Nemačkoj savladali Lajpcig 0:1, te ih je to odvelo u narednu fazu takmičenja.

Vinisijus je u 65. minutu doneo svojoj ekipi prednost, da bi porotom gost ubrzo poravnao rezultat u 68. minutu preko Orbana.

Ono što je obeležilo utakmicu jeste nesportski potez Vinisijusa.

Ksaver Šlager, Vinisijus Žunior, FK Real Madrid, FK Lajpcig, Liga šampiona

Ovo ponašanje je moglo skupo da košta Real, da je glavni sudija meča Davide Masa radio posao onako kako je trebao.

Situacija koja je izazavala veliku buru, dogila se u 55. minutu meča.

Naime, Vinisijus je grubo gurnuo s leđa Orbana i srušio ga na zemlju.

Reprezentativac Mađarske je ustao i dobacio nešto Brazilcu, a ovaj ga je uhvatio za vrat i ponovo bacio na zemlju.

Svi su očekivali da će posle ovakvog ponašanja Vinisijus dobiti diretkan crveni karton, međutim, glavni sudija je deneo drugu oduku.

On je podigao žuti karton i tako šokirao sve prisutne na stadionu.

Mijatović nije mogao da ostane imun, te je Vinisijus dobio kritiku od njega.

- Moram da kažem još jednu stvar... Zamislite da je u prvoj utakmici gol koji je poništen Lajpcigu, poništen Realu... Svi bismo govorili da nas UEFA ne voli i da su svi protiv nas. Treba biti objektivan, ovaj Vinisijusov potez je posledica frustracija. Mora biti oprezniji jer ne može ostaviti ekipu sa 10 igrača - zaključio je Mijatović.