BLEDI MADRIĐANI SE PROVUKLI U ČETVRTFINALE: Lajpcig nadigrao Real na Bernabeu, ali sve je bilo UZALUD!
Ksaver Šlager i Vinisijus Žunior u duelu, Foto: Cordon Press / ddp USA / Profimedia

elitno takmičenje

Kraljevski klub nije blistao

Objavljeno: 23:07h

Fudbaleri Real Madrida izborili su plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Španski velikan je u revanš meču odigrao nerešenim rezultatom 1:1 protiv Lajpciga, pa mu je bila dovoljna poobeda u Nemačkoj od 1:0 za prolaz dalje.

Ipak, Madriđani su prošlo kroz pravi pakao da bi stigli do četvrtfinala.

Lajpcig je bio daleko bolji rival u prvom poluvremenu, ali nije uspeo da stigne do gola.

Lois Openda propustio je tri velike prilike, a neprecizan je bio i Ćavi Simons. Real je bio užasan u prvih 45 minuta, pa je na kraju poluvremena dobio zvižduke domaćih navijača.

Tragičar... Lois Openda
Tragičar... Lois Opendafoto: Eibner-Pressefoto/Bahho Kara / imago sportfotodienst / Profimedia

Nije odustajao Lajpcig ni u drugom poluvremenu, ali je Real sve vreme odoloevao.

Možda i ključan trenutak dogodio se u 54. minutu kada je Vinisijus Žunior uz dosta sreće izbegao direktan crveni karton nakon što je udario Vilija Orbana. Sudija Davide Masa progledao mu je kroz prste i pokazao samo žuti karton.

Real je, potom, pravo niotkuda stigao do prednosti i to posle fantastične akcije u 65. minutu.

Toni Kros je presekao loptu, a potom uposlio Džuda Belingema koji je zatim asistirao Vinsijusu za 1:0.

Vinisijus Žunior
Vinisijus Žuniorfoto: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

Činilo se da će to ubiti moral gostiju, ali desilo se suprotno.

Samo minut kasnije Antonio Ridiger spasao je Real nakon što je izblokirao udarac Danija Olma.

Ipak, za Madriđane spasa nije bilo u 68. minutu. Orban je iskoristio centaršut Davida Rauma i savladao nemoćnog Andrija Lunjina.

Openda je zatim propustio još jednu šansu, a Karlo Anćeloti je nekako uspeo da umrtvi igru svojim izmenama.

Ipak, gosti nisu odustajali, u samoj završnici su imali još jednu sjajnu šansu. Olmo je majstorski pokušao da lobuje Lunjina, ali je lopta pogodila prečku i sreća je odvela Real u četvrtfinale.