STANKOVIĆU NIJE POMOGAO PAKAO! Borjan takođe završio sa Evropom, ispao i Ajntraht (VIDEO/FOTO)
Milan Borjan na utakmici Slovana i Šturma iz Graca u Bratislavi, Foto: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

LIGA KONFERENCIJA

Ajaks izbacio Bode Glimt u Norveškoj pred kraj drugog produžetka

Molde je pobedio Legiju sa 3:0 i sa ukupnih 6:2 prošao u osminu finala Lige konferencija, ali su navijači u Varšavi poslali brutalnu poruku i uvredu UEFA.

Radovan Pankov na utakmici Legije i Moldea u Varšavi
Radovan Pankov na utakmici Legije i Moldea u Varšavifoto: Leszek Szymanski / PAP / Profimedia

Ajaks je u 114. minutu golom Keneta Tejlora izbacio Bodo Glimt pobedom od 2:1, pošto je u Amsterdamu bilo 2:2.

Gosti su poveli pogotkom Stivena Berghuisa u 34. minutu, ali su ostali sa igračem manje jer je crveni karton dobio Josip Šutalo u 48. minutu.

Patrik Berg poravnao je u 83. minutu, a snage su prethodno bil izjednačene zbog drugog žutog, odnosno crvenog kartona Alberta Gronbeka.

Dejan Stanković tražio je od navijača Ferencvaroša pakao u Budimpešti posle minimalnog poraza od Olimpijakosa.

Ipak, to mu nije pomoglo jer je grčki velikan sa 1:0 slavio i u prestonici Mađarske pošto je iz penala precizan bio Ajub El Kabi u 45. minutu.

Aleksandar Pešić ušao je u igru na startu drugog poluvremena, ali je ispao kao i Milan Borjan, njegov nekadašnji saigrač iz Crvene zvezde.

Šturm je prvo u Gracu bio bolji sa 4:1, a sada je osvojio i Bratislavu protiv Slovana pošto je Mika Beret matirao ljubimca Delija u 52. minutu.

Posle 2:2 u Belgiji, Union Sen Žiloa utišao je Dojče Bank park u Frankfrutu pošto je na semaforu stajalo 1:2 u korist gostiju protiv Ajntrahta.