TUHEL NASTAVLJA SA UNIŠTAVANJEM BAJERNA: Ljubimac Grobara SRUŠIO Bavarce, Leverkuzen nadomak titule!
Uništio Bajern... Tomas Tuhel, Foto: RHR-FOTO / imago sportfotodienst / Profimedia

bundesliga

Novi poraz najvećeg nemačkog kluba

Objavljeno: 19:59h

Fudbaleri Bohuma savladali su na domaćem terenu Bajern Minhen rezultatom 3:2 posle preokreta u okviru 22. kola Bundeslige.

Posle novog poraza, Bavarci 12 kola pre kraja imaju čak osam bodova manje od vodećeg Bajer Leverkuzena i polako se opraštaju od osvajanja nove titule. Bohum je, sa druge strane, skočio na poziciju 11.

Bilo bi pravo čudo da posle novog sramnog rezultata na klupi Bajernn Minhena ostane Tomas Tuhel, koji je skupocenu mašineriju uspeo u potpunosti da uništi.

Ne može sam... Hari Kejn
Ne može sam... Hari Kejnfoto: INA FASSBENDER / AFP / Profimedia

Poveo je gost iz Minhena pogotkom Džamala Musijale već u 14. minutu, ali je domaćin do poluvremena napravio preokret.

Bivši fudbaler Partizana Takuma Asano je preciznim udarcem u 38. minutu pogodio za 1:1, a šest minuta kasnije Keven Šloterbek je posle kornera glavom pogodio za 2:1.

Napadao je Bajern u nastavku, a onda je Dajot Upamekano napravio penal i dobio drugi žuti, samim tim i crveni karton. Kevin Šteger ga je iskoristio i doneo velikih 3:1 svom timu.

Do kraja meča Bavarci su uspeli da smanje rezultat, a strelac je bio naravno Hari Kejn, koji je stigao do 25. gola u Bundesligi ove sezone. Imali su Bavarci još nekoliko dobrih prilika, ali nisu mogli ni do boda.