OVO MOŽE SAMO FUDBAL: Pobedio rak, pa golom doneo titulu Obali Slonovače na Afričkom kupu nacija!
Sebastijan Ale je junak Obale Slonovače, Foto: Issouf SANOGO / AFP / Profimedia

ludnicaaa

Sjajan kraj fenomenalnog turnira

Objavljeno: 23:23h

Fudbaleri Obale Slonovače novi su šampioni Afrike.

Oni su velikom finalu u Abidžanu, pred domaćom publikom, posle preokreta u drugom poluvremenu savladali Nigeriju rezultatom 2:1.

"Slonovi" su tako po treći put osvojili kontinentalni šampionat Afrike.

Obala Slonovače je jedva izašla iz grupne faze, pošto je prošla kao najgora trećeplasirana ekipa, sa dva poraza u grupi.

U osmini finala je eliminisala favorizovani Senegal posle penala, a potom Mali u nadoknadi drugog produžetka.

Potom je na scenu stupio Sebastijan Ale, koji je van fudbala bio mesecima zbog raka testisa. On je postigao jedini gol protiv DR Konga u polufinalu, a sada je bio heroj i u finalu.

Nigerija je povela u prvom poluvremenu pogotkom Vilijama Trost-Ekonga, bio je to treći gol fudbalera PAOK-a na turniru.

Frenk Kesi je u 62. minutu iskoristio loše postavljanje golmana Nigerije Stenlija Nvabilija i glavom pogodio za 1:1.

Usledio je momenat turnira. Simon Adingra je ubacio loptu, a Ale je visoko digao nogu i pored Trost-Ekonga savladao Nvabilija za erupciju odušveljenja na stadionu. Igrao se 81. minut.

Nigerija je do kraja meča pokušala da uvede meč u produžetke, ali u tome nije uspela.