OVO SE RETKO VIĐA: Afif postigao het-trik sa penala i doneo Kataru novu titulu na Azijskom kupu!
Fudbaleri Katara bacaju u vis junaka Akrama Afifa, Foto: Jewel SAMAD / AFP / Profimedia

kraj takmičenja

Domaćin opravdao ulogu favorita

Fudbalska reprezentacija Katara odbranila je danas titulu na Azijskom kupu, čiji je domaćin, pošto je u finalu u Dohi pobedila reprezentaciju Jordana 3:1.

Sva tri gola postigao je Akram Afif i to iz jedanaesteraca. Prvi gol postigao je u 22. minutu, drugi gol u 73. a treći u petom minutu nadoknade vremena.

Jedini gol za Jordan postigao je Jazan Al Najmat u 67. minutu.

Sa tri pogotka na stadionu Lusail, Afif je najbolji strelac turnira sa osam golova.

Katar je tako odbranio titulu iz 2019 godine.

Naredni Azijski kup održaće se 2027. godine u Saudijskoj Arabiji.