GOLEADA U BAVARSKOM DERBIJU: Bajern pobedio, Srbin pogodio!
Slavlje fudbalera Bajern Minhena, Foto: SVEN HOPPE / AFP / Profimedia

bundesliga

Sjajan meč smo imali prilike da gledamo

Objavljeno: 17:45h

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su u bavarskom derbiju Augsburg u gostima rezultatom 3:2 u okviru 19. kola Bundeslige.

Velikan sa "Alijanc arene" sada ima 47 bodova i nalazi se sa bodom manje i mečom više iza prvoplasiranog Leverkuzena. Augsburg je, sa druge strane, na poziciji 19 sa 21 bodom.

Mučio se Bajern na samom početku meča. Domaćinu je VAR poništio i gol i dosuđeni penal.

Posle svega toga gosti iz Minhena poveli su u 23. minutu, a svoj prvenac postavio je fudbaler srpskog porekla Aleksandar Pavlović.

Aleksandar Pavlović slavi prvenac u dresu Bajerna
Aleksandar Pavlović slavi prvenac u dresu Bajernafoto: SVEN HOPPE / AFP / Profimedia

Do kraja poluvremena na 2:0 je povisio Alfonso Dejvis sjajnim golom desnom nogom, što je za njega neuobičajeno.

Uspeo je u 52. minutu Ermedin Demirović da smanji na 2:1, ali je samo šest minuta kasnije Hari Kejn pogodio za 3:1. Bio je to njegov već 23. gol u Bundesligi ove sezone.

Sven Mihel je u 88. minutu imao penal za Augsburg, ali mu je Manuel Nojer fantastično odbranio udarac. U 94. minutu nakon nepažnje Tomasa Milera domaćin je dobio novi penal, a ovog puta je u gol najstrožu kaznu pretvorio Demirović.

Do kraja meča nije bilo novih prilika, pa je Bajern otišao put Minhena sa velika tri boda.