UMALO PUKLA BRUKA: Salah u 97. minutu spasao Egipat!
Mohamed Salah, Foto: BackpagePix / PA Images / Profimedia

Afrički kup nacija

Još jedno iznenađenje u Obali Slonovače

Objavljeno: 17:33h

Posle Nigerije još jedan favorit je napravio veliki kiks na startu Afričkog kupa nacija.

Egipat je u prvom meču grupe B remizirao rezultatom 2:2 sa Mozambikom u Abidžanu.

Od 21 čas na programu je drugi meč prvog kola u ovoj grupi, a u njemu će se sastati Gana i Zelenortska Ostrva.

Egipat je poveo već u 2. minutu. Mohamed Salah je bio asistent, a Mostafa Mohamed je iz okreta pogodio za 1:0.

Ipak, na startu drugog poluvremena hladan tuš za "Faraone". Mozambik je u razmaku od tri minuta stigao do potpunog preokreta.

Viti je u 55. minutu pogodio za 1:1, a u 58. minutu Klesio Bakve donosi prednost autsajderu.

Mozambik je bio nadomak pobede, ali je Egipat u samoj završnici dobio penal, kojeg je u 97. minutu u gol pretvorio Salah. Glavni sudija je morao da gleda VAR snimak, te je procenio da je strelac prvog gola Mostafa Mohamed bio fauliran u šesnaestercu gostiju. Fudbaler Liverpula imao je dosta sreće, pošto se lopta od leve stative odbila u gol.

U narednom kolu na programu je derbi između Egipta i Gane, dok će Mozambik na megdan Zelenortskim Ostrvima.