VEST HEM ŠOKIRAO ARSENAL: "Tobdžije" se ispromašivale i propustile priliku da godinu završe na prvom mestu!
Vest Hem je u meč ušao vrlo dobro i iskoristio svoje šanse, Foto: Zac Goodwin / PA Images / Profimedia

premijer liga

Poraz za tim Mikela Artete

Poslednji duel 19. kola doneo je iznenađenje jer je Vest Hem šokirao Arsenal u Londonu s rezultatom 2:0.

Tomas Souček doveo je Vest Hem u vođstvo u 13. minutu nakon dodavanja Džeroda Bouena. U drugom poluvremenu, Konstantinos Mavropanos je udvostručio prednost Vest Hema na 2:0, postigavši gol nakon centaršuta Džejmsa Vorda Prousa.

Iako su se očekivali povratak i reakcija "tobdžija", rezultat se nije promenio do kraja utakmice.

Vest Ham je zadržao prednost od 2:0, ali je propustio priliku za povećanje rezultata u 96. minutu kada je Said Benrama promašio udarac sa bele tačke.

Arsenal ostaje na drugom mestu tabele, dok je Vest Hem sada na šestoj poziciji sa 33 boda, sedam manje od Arsenala.