IDU NA TITULU I TO VIŠE NE KRIJU: Đirona UNIŠTILA Barsu i OSAMILA se na čelu Primere!
Jan Kouto u prodoru, Foto: Alvaro Medranda / Panoramic / Profimedia

spektakl

Nastavljaju da sanjaju velike snove

Fudbaleri Đirone u katalonskom derbiju savladali su u gostima Barselonu rezultatom 4:2 u okviru 16. kola Primere.

Izabranici Mičela su sada prvi na tabeli sa 41 bodom i imaju dva više od drugoplasiranog Reala. Što se tiče Barselone, ona je ovim porazom pala na četvrto mesto i ima 34 boda.

Đirona je na teškom gostovanju pružila hrabru igru i zaslužiila da stigne do pobede.

Slavlje fudbalera Đirone
Slavlje fudbalera Đironefoto: Bagu Blanco/Pressinphoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Artjom Dovbik je goste doveo u prednost već u 12. minutu, ali je sedam minuta kasnije Robert Levandovski odgovorio svojim golom.

Ipak, do kraja poluvremena Đirona stiže do nove prednosti nakon prelepog pogotka Migela Gutjereza.

Barselona je na početku drugog dela igre imala dve dobre anse preko Frenkija de Jonga i Rafinje, ali je bivši golman Totenhema Paulo Gazaniga izašao kao pobednik.

Šansu je potom propustio i Ikaj Gundogan, a u 80. minutu stiže kazna, Kristijan Stuani je glavom dodao do Valerija koji postiže novi gol za goste i velikih 3:1.

Barselona se nije predavala, propustila je nekoliko dobrih šansi, a onda je Gundogan u 91. minutu smanjio na 3:2.

Ubrzo ogromnu šansu propušta Levandovski, koji je neometan katastrofalno šutirao glavom i promašio čitav gol. Kazna je bila surova, dva minuta kasnije prelepa akcija Đirone i pogodak Kristijana Stuanija za konačnih 4:2.