ZVEZDA SE IZJEDNAČILA SA PARTIZANOM! Crveno-beli "pregrmeli" Mladost, Baharu se isplatila vera u "klince"! (VIDEO)
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Starsport

18. KOLO SUPERLIGE

Jovan Mijatović pokrenuo ekipu ka pobedi

Objavljeno: 18:14h

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali ekipu Mladosti iz Lučana sa 3:1 na stadionu "Rajko Mitić", u okviru 18. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su se tako izjednačili sa Partizanom na prvom mestu na tabeli, ali će tim iz Humske u ponedeljak kada gostuje Radničkom iz Niša imati šansu da vrati prednost od tri boda.

Aktuelni šampion je poveo u ranoj fazi meča, pošto je sudija pokazao na belu tačku nakon što je Varjačić igrao rukom.

Aleksandar Katai je bio neumoljiv i doneo je svom timu 1:0 već u osmom minutu.

Crvena zvezda - Mladost
Crvena zvezda - Mladostfoto: Starsport

Međutim, usledio je blickrig Mladosti koji izjednačuje u 10. minutu preko Sremčevića, dok je Udovičić upisao asistenciju.

Napadala je Zvezda u nastavku, ali nije uspevala da stvori konkretniju šansu, pa se na poluvreme otišlo sa 1:0.

Barak Bahar je napravio trostruku izmenu, ušli su Nedeljković, Mijatović i Knežević, a iz igre izašli Mitrović, Mijailović i Bukari.

Ovo se ispostavilo kao dobra odluka jer je upravo Mijatović doneo vođstvo domaćima i ponovo spasio svoj tim lošeg rezultata.

Šutirao je snažno desnom nogom posle jedne akcije, a golman gostiju je ostao ukopan.

Još jednom je Mijatović pokazao klasu i asistirao Hvangu kod gola kojim je Korejanac zapečatio pobedu crveno-belih.

Inače, ovo je prvi gol za veznog igrača koji je minulog leta potpisao za šampiona Srbije.