LIVERPUL PREOKRETOM DO PRVOG MESTA: Kristal Palas nije izdržao nalete Salaha i Arnolda!

premijer liga

Fudbaleri Liverpula su izbili na prvo mesto, makar do meča Arsenala i Aston Vile

Fudbaleri Liverpula ostvarili su preokret i pobedili Kristal Palas rezultatom 2:1 u okviru 16. kola Premijer lige. Ovom pobedom, Liverpul je preuzeo prvo mesto na tabeli sa 37 bodova, dok je Palas ostao na 14. poziciji sa 16 bodova.

Domaćin je poveo, ali su "crveni" uspeli da preokrenu rezultat u završnici meča. Prvo poluvreme nije obećavalo uzbudljiv fudbal, s Liverpulom koji nije uputio nijedan šut ka golu Džonstona, dok je Palas imao samo jednu šansu.

U 29. minutu, Liverpul se suočio s potencijalnim penalom nakon prekršaja Virdžila Van Dajka, ali VAR je poništio odluku o jedanaestercu. U drugom poluvremenu, Palas je poveo golom sa bele tačke u 57. minutu preko Žan-Filipa Mateta.

Liverpul je nakon toga preuzeo inicijativu, a izjednačujući gol postigao je Mohamed Salah u 76. minutu. U poslednjem minutu sudijske nadoknade, Trent Alexander-Arnold je proigrao Harija Elliota, koji je postigao pobedonosni gol za "redse" - 2:1.

Ovo je Liverpulu omogućilo da se popne na vrh tabele, a u narednom kolu će dočekati Mančester junajted, dok će Kristal Palas gostovati Sitiju.