ČASTAN PORAZ TSC-A: Vest Hem ukrao pobedu u 89. minutu, ozbiljan fudbal se igra u Bačkoj Topoli
TSC - Vest Hem, Foto: Starsport©

šteta

Definitivno je srpski tim zaslužio bar bod u ovom susretu

Objavljeno: 21:10h

Fudbaleri TSC-a su poraženi od ekipe Vest Hema sa 0:1 u Bačkoj Topoli, u okviru 5. kola Lige Evrope.

Ništa se ne može zameriti izabranicima Žarka Lazetića koji su igrali dobar fudbal i odolevali favorizovanim Englezima sve do 89. minuta meča kada je Souček pogodio i postavio konačan rezultat.

Definitivno je srpski tim zaslužio bar bod u ovom susretu. Tokom prvog poluvremena je čak bio opasniji, u drugom ravnopravan, ali ostali su fudbaleri TSC nadomak senzacije.

FK TSC Bačka Topola, FK Vest Hem, Liga Evrope

Prvu šansu na utakmici imao je domaći tim u šestom minutu, šutirao je Uroš Milovanović sa oko 10 metara, ali je golman Vest Hema Fabijanski dobro intervenisao.

U 21. minutu udarac sa distance je oprobao Kuveljić, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Posle greške odbrane Vest Hema Ćirković je šutirao iskosa sa leve strane, ali ponovo je Fabijanski dobro reagovao.

U prvom poluvremenu, Vest Hem je imao veći posed lopte, ali je TSC uputio više udaraca ka golu.

U prvom delu nastavka igre, Vest Hem je nastavio sa inicijativom, ali nije uspeo da stvori šansu. TSC se organizovano branio, i dobro parirao gostima iz Engleske.

Vest Hem je do pobede stigao golom Tomaša Součeka u 89. minutu. Korne je uputio centaršut sa desne strane, a Soušek je neometan sa pet metara prosledio loptu u mrežu.

U isto vreme, u istoj grupi, Frajburg je kao domaćin pobedio Olimpijakos sa 5:0.

TSC posle pet odigranih mečeva ima jedan bod, Olimpijakos je treći sa četiri, Vest Hem je na drugom mestu sa 10, a Frajburg prvoplasirani sa 12 bodova.