DRULOVIĆ ZABELEŽIO PRVI TRIJUMF NA KLUPI "ORLIĆA": Mladi reprezentativci prekinuli seriju neuspeha!
Drulović je zabeležio prvu pobedu na klupi Srbije, Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

crna serija je gotova

Mladi fudbaleri su slavili golovima Ratkova i Lučića

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu od 2:0 nad selekcijom Luksemburga u meču grupe F kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. godine.

Petar Ratkov, napadač Salcburga, bio je ključan u ovom trijumfu, postigavši gol u 13. minutu i izborivši penal u 30. minutu, koji je zatim realizovao Vladimir Lučić iz Crvene zvezde.

Srbija zauzima treće mesto u grupi F sa devet bodova iz pet utakmica. Sledeće kolo zakazano je za 22. mart naredne godine, kada će se isti rivali sastati ponovo, ali ovoga puta u Luksemburgu.

U drugom meču grupe F, koji se igrao istovremeno, lider grupe, Ukrajina, pobedila je Azerbejdžan u Španiji rezultatom 1:0.

Ukrajina je prva sa maksimalnih 15 bodova iz pet kola, dok je Engleska druga sa devet bodova iz četiri utakmice.

Prvoplasirane selekcije i tri najbolje drugoplasirane selekcije iz svake grupe izboriće plasman na EURO 2025, dok će šest slabijih drugoplasiranih selekcija igrati baraž.