ČEKANJU JE DOŠAO KRAJ: Srbija nije oduševila, ali ide na EURO!
Andrija Živković sa lopto,, Foto: Starsport©

Objavljeno: 17:09h
Završeno
16:54h

Fudbaleri Srbije plasirali su se na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. godine.

"Orlovi" su razočarali u odlučujućem meču i odigrali nerešenim rezultatom 2:2 protiv Bugarske u Leskovcu, ali je i taj bod bio dovoljan za osvajanje drugog mesta u grupi.

U Budimpešti je Mađarska rezultatom 3:1 posle preokreta savladala Crnu Goru, pa bi naša selekcija i porazom otišla na EURO.

Srbija je strepela do samog kraja protiv Bugarske, ali na kraju će se samo pamtiti plasman na Evropsko prvenstvo.

Fudbaleri Srbije uoči duela sa Bugarskom
Fudbaleri Srbije uoči duela sa Bugarskomfoto: FOTO: FSS

"Orlovi" su od starta meča u Leskovcu igrali vema ofanzivno, a sve je dirigovao kapiten Dušan Tadić.

Srbija je imala nekoliko opasnih pokušaja preko Filip Kostića, Saše Lukića, Nemanje Gudelja i Srđana Babića, ali su udarci završavali van okvira gola ili odbanama Danijela Naumova.

Ipak, u 17. minutu za Bugare nije bilo spasa. Tadić je sjajno izveo korner, Gudelj glavom pogodio stativu, a odbitak je u mrežu, takođe, glavom sproveo Miloš Veljković.

Slavlje posle gola Miloša Veljkovića
Slavlje posle gola Miloša Veljkovićafoto: Starsport©

Pokušala je Srbija odmah i do drugog gola, Aleksandar Mitrović je bio u šansi posle centaršuta Filipa Kostića, ali mu je Naumov odbranio udarac glavom.

Bugari su pravo niotkuda u 28. minutu mogli da šokiraju sve na punom stadionu Dubočice.

Kiril Despodov je sjajno tukao sa ivice šesnasterca, lopta je naglo propala, ali je pogodila prečku, potom i stativu, pa smo se nekako izvukli.

Srbija je dominirala u prvom delu igre, imala je 11 udaraca, naspram jednog koliko je imala Bugarska, pa je posle prvih 45 minuta zasluženo vodila rezultatom 1:0.

I drugo poluvreme krenulo je dobro, Mitrović je postigao gol, koji je opravdano poništen jer je lopta pre nego što je došla do njega napustila granice igrališta.

I posle toga Srbija je stala. Bugari su zagospodarili terenom i to ime se isplatilo u 59. minutu kada je Georgi Rusev iskoristio smušenu reakciju naše odbrane i pogodio za 1:1.

Novi šok usledio je deset minuta kasnije. Živković je očajnim pasom poklonio loptu Despodovu, koji je sam istrčao kontru i preciznim udarcem savladao Vanju Milinkovića-Savića za totalni preokret i muk u Leskovcu.

Piksi je reagovao izmenama, Srbija je uspela da stigne do boda.

Tadić je ponovo sjajno izveo korner, a Srđan Babić je bio na pravom mestu da pogodi za 2:2.

Do kraja meča nije bilo promena, Srbija je pretila preko rezerviste Dušana Vlahovića, ali nije mogla do preokreta.

Na kraju mršavi remi, mnogo briga i prolazak na EP, što je, ipak, i najvažnije.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

16:00h

II POLUVREME (2:2)

90 + 4. minut - KRAJ MEČA! Srbija ide na Evropsko prvenstvo!

82. minut - GOOOOOOL - Srbija stiže do 2:2. Tadić je sjajno izveo korner, a Srđan Babić glavom pogodio za izjednačenje.

75. minut - Velika šansa za Srbiju, ali su Bugari nekako uspeli da se odbrane.

71. minut - Vlahoviću je opravdano poništen ol zbog ofsajda.

69. minut - NEVEROVATNO! Bugarska preokreće na 2:1. Andrija Živković napravio je veliku grešku, a Kiril Despodov je to iskoristio da donese prednost gostima.

62. minut - Dušan Vlahović menja danas veoma dobrog Filipa Đuričića. Odmah po ulasku u igru ušao je i u šansu, ali je loše šutirao glavom pored gola.

59. minut - Šok u Leskovcu. Bugarska je iskoristila loš period igre Srbije i golom Ruseva izjednačila rezultat na 1:1. Očajna reakcija naše odbrane.

46. minut - Počelo je drugih 45 minuta na stadionu Dubočice u Leskovcu.

14:52h

I POLUVREME (1:0)

45 + 2. minut - Poluvreme u Leskovcu, dobra igra i vođstvo Srbije rezultatom 1:0.

Andrija Živković sa loptom
Andrija Živković sa loptomfoto: Starsport©

34. minut - Kostić je tukao, ali Daniijel Naumovi ponovo neprelazan. Posle kornera šut je oprobao i Andrija Živković, ali je lopta završila u gol-autu.

28. minut - Bugari su pravo niotkuda umalo došli do izjednačenja. Kiril Despodov je šutirao sa 20-ak metara, a njegova lopta bila je veoma nezgodna i završila je na prečki. Imali smo sreće.

21. minut - Još jedan sjajan napad Srbije, Aleksandar Mitrović je dobro šutirao glavom posle centaršuta Kostića, ali je Naumov još jednom bio na mestu.

16. minut - GOOOOOL! Srbija vodi rezultatom 1:0. Posle trećeg kornera Gudelj je glavom šutirao i pogodio prečku, a Miloš Veljković iz odbitka postiže vodeći pogodak!

12. minut - Pokušao je sada i Nemanja Gudelj, ređaju se opasni napadi "Orlova".

11. minut - Saša Lukić je sada okušao sreću, ali je golman Naumov lako odbranio udarac.

7. minut - Srbija je ofanzivno krenula meč, prvi šut uputio je Filip Kostić, ali pored gola.

1. minut - Počela je utakmica u Leskovcu!

Izmena: 15:50h
14:51h

U prvom duelu ovih timova u Bugarskoj rezultat je bio 1:1, a tada je na klupi naših suseda sedeo Mladen Krstajić, nekadašnji selektor "Orlova":

14:23h
13:34h

Poznati su i sastavi timova:

SRBIJA: Milinković-Savić; Nikola Milenković, Miloš Veljković, Srđan Babić, Filip Kostić, Andrija Živković, Nemanja Gudelj, Saša Lukić, Filip Đuričić, Dušan Tadić, Aleksandar Mitrović

BUGARSKA: Naumov – Turicov, Petkov, Atanasov, Popov – Gruev, Kraev, Krastev – Despodov, Kolev, Minčev.

13:33h

Fudbaleri Srbije od 15 časova biju protiv Bugarske odlučujuću bitku za plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj naredne godine.

"Orlovima" je u ovom duelu potreban samo jedan bod kako bi cilj i ispunili.