FRANCUSKA BROJALA DO 14: "Galski petlovi" osigurali plasman na EURO!
Francuska je osigurala plasman na EURO, Foto: Peter Fitzpatrick / Zuma Press / Profimedia

au

Jedna od najubedljivijih pobeda ikad

Objavljeno: 23:45h

Fudbalska reprezentacija Francuske je osigurala plasman na UEFA EURO nakon impresivne pobede nad Gibraltarom od 14:0 (7:0).

"Galski petlovi" su stigli do 21. boda, čime su obezbedili svoje mesto na nemačkom prvenstvu sledećeg leta. Pobeda Francuza bila je očekivana, ali izabranici Didijea Dešana bili su izuzetno ubedljivi na ovom meču.

Sedam golova postignuto je u prvom poluvremenu, a Francuska je održala taj ritam i u drugom delu susreta.

Strelci za Trikolore bili su Tiram, Zair Emeri, Mbape (3 gola), Klaus, Koman (2), Fofana, Rabio i Dembele, dok je prvi gol bio rezultat autogola Santosa.

Na ovom meču zabeležen je i istorijski trenutak, jer je fudbaler PSŽ-a, Vaid Zair Emeri, sa svega 17 godina debitovao za nacionalni tim i postigao gol nakon samo 16 minuta igre. Nažalost, zbog povrede je morao napustiti teren nakon tri minuta igre.

Francuskoj preostaje još jedna utakmica protiv Grčke u okviru kvalifikacija, dok će Gibraltar gostovati Holandiji.