KOVAČ PROMAŠIO BOD PROTIV FIORENTINE! Čukarički izgubio, ali pokazao zube u Leskovcu (VIDEO/FOTO)
Duel Nikole Milenkovića i Đorđa Ivanovića na utakmici Čukaričkog i Fiorentine, Foto: EPA/Georgi Licovski

LIGA KONFERENCIJA, 4. KOLO

Najbolja evropska utakmica izabranika Igora Matića ove sezone

Objavljeno: 11:03h
Veljko Petrović

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Čukarički sa 1:0 na stadionu Dubočica u Leskovcu u četvrtom kolu F grupe Lige konferencija.

Za razliku od 6:0 u Firenci, izabranici Igora Matića sada su pokazali zube i odigrali najbolju evropsku utakmicu ove sezone.

Igor Matić na utakmici Čukaričkog i Fiorentine
Igor Matić na utakmici Čukaričkog i Fiorentinefoto: EPA/Georgi Licovski

Puleni Vinćenca Italijana poveli su u osmom minutu golom Mbale Enzole iz penala, a istog igrača prethodno je faulirao golman Nenad Filipović.

Najbolju priliku "brđani" su propustili u 51. minutu, kada su dupli pas na desnoj strani odigrali Ibrahima Endiaje i Nikola Stanković.

Senegalac je potom uputio centaršut na drugu stativu gde je sam kao duh bio Stefan Kovač, ali je sa pet metara nogom prebacio gol.

U nastavku drugog poluvremena, Čuka je bila ravnopravan rival protiv "viole," a u pojedinim trenucima su bili i bolji u Leskovcu.

Nikola Milenković koji je odigrao ceo meč u 77. minutu mogao je da reši pitanje pobednika, ali se istakao Nenad Filipović odličnom odbranom.

1 / 8 Foto: EPA/Georgi Licovski

U drugom susretu ove grupe Ferencvaroš i Genk su remizirali ponovo, ovaj put sa golovima pošto je u Budimpešti bilo 1:1.

Detalj sa utakmice Ferencvaroša i Genka
Detalj sa utakmice Ferencvaroša i Genkafoto: EPA/Zsolt Szigetvary

Tim Dejana Stankovića poveo je preko Aleksandra Pešića (izašao u 78. minutu) u 47. minutu, a izjednačio je Danijel Munjoz u 62. minutu.