LIGA ŠAMPIONA: Samouništenje Junajteda, čudesni Kejn nosi Bajern, Salcburg eliminisan!
Hari Megvajer, Foto: Bildbyran / ddp USA / Profimedia

Kakvi mečevi u elitnom takmičenju

Objavljeno: 23:10h

Odigrano je kompletno 4. kolo grupne faze Lige šampiona.

U grupi A fudbaleri Bajern savladali su u Minhenu Galatasaraj rezultatom

Dugo se mučio nemački velikan, gosti iz Istanbula su se znalački branili i pretili iz konta napada, pa je Manuel Nojer sa dve intervencije morao da spašava svoj tim.

Bajern nije koristio šanse, a u drugom je najbolju propustio Hari Kejn kad je pogodio stativu. Nedugo potom poništen je gol Galati zbog ofsajda Maura Ikardija.

Kada se učinilo da bi gosti mogli do boda, Kejn u kratkom razmaku postiže dva gola i donosi pobedu Bajernu. Prvo je u 80. minutu iznudio faul, a potom iskoristio asistenciju Džošue Kimiiha iz slobodnjaka i sjajnim udarcem glavom savladao nemoćnog Fernanda Musleru.

Hari Kejn
Hari Kejnfoto: Every Second Media / Shutterstock Editorial / Profimedia

Šest minuta kasnije povisio je na 2:0 i stigao do 25. gola u Ligi šampiona, a asistent je bio rezervista Matis Tel.

Galata je do kraja meča uspela da ublaži poraz pogotkom Sedrika Bakambua u 93. minutu.

Drugi meč ove grupe je bio jedan od najzanimljivih ove sezone.

Fudbaleri Kopenhagena na Parkenu su posle čudesnog preokreta savladali Mančester junajted rezultatom 4:3.

Gosti iz Old Traforda su fantastično započeli meč u prestonici Danske. Rasmus Hojlund je protiv svog bivšeg kluba postigao dva gola iz velike blizine u 3. i 28. minutu i činilo se da sve ide ka ubedljivoj pobedi Junajteda.

Ipak, Markus Rašford pravi sumanut potez i u 42. minutu uz pomoć VAR-a dobija direktan crveni karton.

Domaćin je to surovo kaznio i već do poluvremena je stigao do 2:2. Muhamed Elijonusi je u 45. smanjio na 2:1, a potom je zbog igranja rukom Harija Megvajera Kopenhagen dobio penal, a iskoristio ga je Diogo Gonsalveš.

Uspeo je Junajted sa igračem manje da u nastavku dođe do novog vođstva. Posle gledanja VAR-a dobili su penal, a Bruno Fernandeš ga je maestralno iskoristio.

Ipak, usledio je hladan tuš sa goste sa Old Traforda.

Lukas Lerager je u 83. minutu poravnao na 3:3, a samo četiri minuta kasnije Runi Barđi donosi pobedu Kopenhagenu.

Junajted je posle četiri kola poslednji na tabeli sa samo tri boda, dok su Kopenhagen i Galatasaraj na deobi drugog mesta sa četiri boda. Bajern je već obezbedio plasman u narednu fazu sa maksimalnih 12 bodova i završiće je na prvom mestu.

Standings provided by Sofascore

Arsenal je rutinski savladao Sevilju na Emiratima u grupi B rezultatom 2:0.

Leandro Trosar postigao je vodeći gol u 29. minutu, a konačnih 2:0 postavio je Bukajo Saka, asistent kod prvog gola, u 64. minutu.

Za Sevilju su ceo meč odigrali Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj.

U drugom meču ove grupe PSV je na svom terenu savladao Lens rezultatom 1:0.

Jedini gol postigao je Luk de Jong u 12. minutu meča.

U ovoj grupi na čelu je Arsenal sa devet bodova, dok PSV i Lens imaju po pet. Sevilja je poslednja sa samo dva.

U grupi C odigran je samo jedan meč u večernjem terminu.

Real Madrid je razbio Bragu rezultatom 3:0.

Golove za Madriđane postigli su Brahim Dijaz u prvom i Vinisijus Junior i Rodrigo u drugom poluvremenu. Svemu je prethodio promašeni penal gostiju, pošto je u 6. minutu Alvaru Đalu jedanaesterac sjajno odbranio Andrej Lunjin.

Real Madrid je prvi u grupi sa maksimalnih 12 bodova, Napoli je drugi sa sedam, Braga treća sa tri, dok je Union Berlin poslednji sa samo jednim.

I u grupi D odigran je jedan meč.

Inter Milan je u gostima savladao Salcburg 1:0 i obezbedio mesto u osmini finala.

Jedini gol postigao je Lautaro Martinez u 85. minutu sa bele tačke.

Za goste iz Austrije ceo meč odigrao je Strahinja Pavlović, dok je Petar Ratkov u igri bio od 79. minuta.

Dva kola pre kraja Inter i Real Sosijedad su rešili pitanje prolaza u osminu finala i imaju po deset bodova, Salcburg je treći sa tri, a Benfika poslednja bez bodova.