DOBRO POLUVREME NEDOVOLJNO ZA REMI: Lajpcig ide kući kao pobednik!
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Lajpciga, Foto: Starsport©

liga šampiona

Objavljeno: 08:13h
Završeno
22:56h

Fudbaleri Crvene zvezde su poraženi u 4. kolu grupne faze Lige šampiona od Lajpciga rezultatom 0:2.

Crveno-beli su loše otvorili meč i već u osmom minutu dozvolili Simonsu da postigne gol i donese prednost Lajpcigu. Igra sa starta meča se prenela na ostatak meča gde je Zvezda delovalo potpuno pogubljeno i igrači nisu uspeli da spoje nekoliko kvalitenih pasova.

FK Crvena zvezda, Gračanica

Lošu igru u nastavku Lajpcig nije kaznio iako je imao nekoliko izglednih prilika, a u samoj završnici se Milan Rodić okliznuo i dozvolio Opendi da izbije jedan na jedan ispred Glazera koji ga je maestralno zaustavio.

Zvezda je u drugo poluvreme izašla kao potpuno druga ekipa. Od samog starta su crveno beli delovali znatno bolje, pravili su probleme odbrani Lajpciga, ali je falio završni udarac.

Nastavila je Zvezda sa pritiskom, ali je to skupo koštalo ekipu Baraka Bahara, jer je Openda iz jedne kontre kaznio promašaje crveno belih i duplirao prednost. Ipak, nije dugo na semaforu stajao taj rezultat pošto je posle jednog centaršuta Kange lopta prošla kroz šesnaesterac, zakačila Henriksa koji je loptu skrenuo i poslao u svoju mrežu.

Danijele Orsato, Gelor Kanga, FK Crvena zvezda

Nakon toga je krenula potpuna inicijativa Zvezde, napali su punim arsenalom, Olajinka je imao odličnu priliku, ali ni to nije bilo dovoljno da se dođe do drugog gola.

Na kraju Nemci odlaze sa "Marakane" kao pobednici, ali ostaje utisak da je Zvezda odigrala maestralno drugo poluvreme koje može samo da raduje.

22:55h

Kraj meča u Beogradu

22:54h

95. minut - Olajinka je oboren u šesnaestercu, ali je Orsato pokazao da tu nema elemenata za penal. Ubrzo će svirati i kraj

22:51h

92. minut - Još jedna ogromna prilika za Zvezdu, Olajinka se odlično snašao, šutirao u bliži ugao, ali je Blasfik ponovo bio maestralan!

22:49h

90. minut - Karvaljo je dobro šutirao, a Glazer je skrenuo u korner!

22:44h

84. minut - U igri je Aleksandar Katai, a van je izašao Milan Rodić!

22:40h

81. minut - Kanga je poslao odličnu loptu u šesnaesterac,a Henriks je nespretno reagovao i poslao loptu u svoju mrežu! Crveno beli su i dalje u igri - 1:2

22:37h

77. minut - Najbolji period igre Zvezde se nije isplatio, a na drugoj strani je Openda iskoristio jednu kontu i duplirao prednost Lajpciga - 0:2

22:33h

73. minut - Ogromna prilika za Zvezdu! Olajinka i Endiaj su šutirali u gol Blasfika, ali je on maestralno odbranio oba udarca!

22:26h

66. minut - Iz igre je izašao Mirko Ivanić, a ušao je Piter Olajinka.

Na drugoj strani Klosterman i Baumgartner ulaze, a Šeško i Forsberg izlaze iz igre.

22:20h

60. minut - Zvezda pritiska ekipu Lajpciga. Igra se konstantno na polovini gostiju, ali fali završni udarac!

22:15h

54. minut - Lukeba je dobio žuti karton, a Zvezda je dobila slobodni udarac nakon kog je imala dobru priliku, ali je odbrana Lajpciga odlično reagovala.

22:14h

Koreografija na početku drugog poluvremena.

FK Crvena zvezda
22:12h

53. minut - Još jednu velika prilika za Lajpcig, ali je Glazer odlično odbranio šut Opende.

22:11h

52. minut - Veliku priliku za Lajpcig imao je Šeško koji je pogodio stativu.