PARTIZAN PREŽIVEO NOVI PAZAR: Crno-beli se branili čitavo poluvreme i sačuvali gol! (VIDEO)
Nova pobeda za fudbalere Partizana, Foto: Starsport©/Srđan Stevanović

težak ispit

Ekipa Igora Duljaja došla je do nove pobede u prvenstvu

Objavljeno: 17:07h

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Novog Pazara na gostovanju u okviru 14. kola Superlige Srbije rezultatom 1:0.

Ekipa Igora Duljaja uspela je da izađe kao pobednik sa jednog od najtežih gostovanja u domaćem prvenstvu, a pobedu je osigurao Ksander Severina na samom početku meča.

Crno beli su iz prve akcije na meču kada je Severina dobio loptu na desnom boku, ušao u sredinu i preciznim udarcem sa oko 20 metara pogodio desni ugao gola Novog Pazara.

U nastavku prvog poluvremena ekipa Novog Pazara se podigla i nekoliko puta zapretila ka golu Jovanovića, ali je i Partizan imao nekoliko odličnih šansi da duplira prednost.

Ipak, situacija u drugom poluvremenu je bila potpuno drugačija, jer je Novi Pazar u potpunosti preuzeo inicijativu.

Počeli su da napadaju i da ređajuju šanse pred golom Aleksandra Jovanovića, a u nekoliko navrata je stativa bila spas.

Ksander Severina, FK Novi Pazar

Grčevito su se branili izabranici Igora Duljaja, a dugo nije viđena slika gde Pazar drži posed i to sa ubedljivih 63% naspram 37% Partizana.

Ipak, u nekim situacijama nisu imali dovoljno sreće, a u nekim je odbrana Partizana bila maestralna te je uspela da ih spreči od postizanja izjednačujućeg gola.

Nakon 13 odigranih mečeva ekipa Partizana zauzima prvo mesto na tabeli sa 12 pobeda i jednim remijem, dok je Novi Pazar nakon poraza na sedmoj poziciji sa 17 bodova.