ARSENAL I JUNAJTED ISPALI IZ LIGA KUPA: Liverpul i Čelsi nisu dozvolili iznenađenje
Arsenal - Vest Hem, Foto: Shaun Brooks / Actionplus / Profimedia

šok

Zanimljivo veče u engleskom Liga kupu

Fudbaleri Vest Hema su savladali Arsenal sa 3:1 u meču osmine finala engleskog Liga kupa.

Poveli su "čekićari" u 16. minutu kada je štoper Arsenala Ben Vajt smestio loptu u sopstvenu mrežu.

Samo pet minuta kasnije je bilo 2:0. kada je Mohamed Kadus sjajnim udarcem nadmudrio Remzdejla.

Džerod Bouven je u 60. minutu postigao gol za 3:0, snažno je šutirao sa ivice kaznenog prostora, a golman Arsenala je jako loše regovao i još jednom vadio loptu iz mreže.

Konačnih 3:1 postavio je kapiten Arsenala Martin Edegor golom u šestom minutu sudijske nadoknade.

Fudbaleri Liverpula i Čelsija nisu dozvolili iznenađenje i plasirali su se u četvrtinale Liga kupa Engleske.

"Redsi" su savladali Bornmut rezultatom 2:1, dok su "plavci" su na svom "Stamford bridžu" sa 2:0 bili bolji od Blekburna.

Liverpul je poveo u 31. minutu preko Kodija Gakpa. Bormut je do izjednačenja stigao preko Džordana Klajverta dok je pobedu ekipi Jirgena Klopa doneo Darvin Njunez u 70. minutu meča.

Čelsi je poveo preko Badiašila, dok je konačan rezulat postavio Rahim Sterling u 59. minutu.

Fudbaleri Njukasla su na Old Trafordu pobedili Mančester junajted sa 3:0. Strelci za pobednički tim bili su Miguel Almiron u 28, Luis Hol u 36. i Džo Vilok u 60. minutu.

02:42

POBEDA SAUDIJSKE ARABIJE OČEKIVANA? Trener: Ulažu mnogo u fudbal, imaju ratnički mentalitet, a uslovi za trenine su im SVEMIRSKI!