LAJPCIGOVA KATASTROFA PRED ZVEZDU! Hrvat koban po Rozeovu četu (FOTO)
Detalj sa utakmice Lajpciga i Crvene zvezde, Foto: Starsport©

BAČENI NA KOLENA

Bundesligaš će uoči dolaska u Beograd gostovati Majncu u subotu od 15.30 u 10. kolu nacionalnog prvenstva

Veljko Petrović

Fudbaleri Crvene zvezde 7. novembra od 21 čas dočekaće Lajpcig u četvrtom kolu G grupe Lige šampiona.

Bundesligaš je dve godine zaredom osvajao Kup Nemačke, ali treći put neće moći jer je ispao od Volfzburga (1:0) u trećoj rundi.

Izabranici Nika Kovača pobedili su pogotkom Vaclava Černija u 14. minutu iz zanimljivo jednog jedinog udarca ka golu Petera Gulačija.

Tim iz Saksonije u prvenstvu je pobedio Keln sa 6:0 i igrao je u formaciji 3-5-2, a Marko Roze se u utorak vratio na najčešće korišćenu 4-2-2-2.

Na klupi je ostao samo Mohamed Simakan, dok se u 11 vratio Jusuf Poulsen koji je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u 56. minutu.

Jusuf Poulsen i Stefan Mitrović na utakmici Lajpciga i Crvene zvezde
Jusuf Poulsen i Stefan Mitrović na utakmici Lajpciga i Crvene zvezdefoto: Starsport©

Nemački stručnjak krenuo je sa sledećih 11 igrača: Gulači - Henrihs, Klosterman, Lukeba, Raum - Hajdara, Šlager - Simons, Verner - Poulsen, Openda.

Marko Roze
Marko Rozefoto: Starsport©

Kasnije su šansu dobili još pomenuti Simakan, Beni Šeško, Kristof Baumgartner, Fabio Karvaljo i roviti Kevin Kampl.

Zanimljivo da su David Raum, Benjamin Henrihs i Ćavi Simons odigrali celu utakmicu, a prva izmena usledila je u 73. minutu.

Lajpcigu je pred dolazak u Beograd ostalo gostovanje Majncu u subotu od 15.30 u 10. kolu Bundeslige.