ZVEZDA PREŽIVELA JAVOR: Mijatović sprečio bruku! (VIDEO)
Crvena zvezda je slavila protiv Javora rezultatm 3:2, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE

Zvezda slavila nakon preokreta protiv Javora

Objavljeno: 17:23h

Crvena zvezda je savladala Javor u okviru 12. kola Superlige Srbije rezultatom 3:2.

Crveno-beli su u meč ušli nakon reprezentativne pauze i videlo se da im je odmor prijao te su dobro ušli u meč i konstantno pritiskali odbranu rivala, a to je rezultovalo autogolom Skoka koji je nakon centaršuta Mirka Ivanića pogodio mrežu svog gola.

Nastavila je Zvezda sa dobrom igrom u nastavku prvog poluvremena, ali realizacija nije bila dovoljno dobra te se na pauzu otiišlo pri minimalnom vođstvu.

Drugo poluvreme je šokantno počelo za Zvezdu nakon što je Điga nespretno reagovao i poslao loptu iza leđa Glazera. Brzo je reagovala Zvezda te je samo tri minuta nakon izjednačujućeg gola Olajinka ponovo doneo prednost Zvezdi.

Ipak, u 65. minutu Bosić ponovo donosi izjednačenje Javoru, te su crveno beli morali da napadnu sa svim napadačkim potencijalom te su u igru ušli Mijatović i Kraso.

Upravo se ta izmena pokazala kao ključna jer je Mijatović postigao pobedonosni gol u 79. minutu.

Zvezda je do kraja meča nekoliko puta mogla da poveća prednost, ali i da primi gol te ovakva igra nije ostavila dobar utisak pred meč sa Lajpcigom u Ligi šampiona.