PORAZ SRBIJE U BUDIMPEŠTI: "Orlovi" se ispromašivali i doveli u pitanje plasman na Evropsko prvenstvo! (VIDEO)

kvalifikacije za evropsko prvenstvo

Objavljeno: 00:55h
Završeno
22:43h

Fudbaleri Srbije poraženi su u šestom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024, a rezultat je bio 2:1 za selekciju Mađarske.

Meč je bolje otvorila Mađarska koja je povremeno ugrožavala gol Milinković-Savića, a odbrana Srbije je prvi put kapitulirala u 20. minutu kada je Barnabas Varga doneo prednost domaćinu.

Srbija se nakon toga probudila i krenula u napad, a to je rezultovalo golom Strahinje Pavlovića koji je odlično skočio u šesnaestercu i postigao izjednačujući gol.

Ipak, radost Srbije je kratko trajala pošto je Roland Salai samo minut nakon toga postigao prelep pogodak sa velike udaljenosti i ponovo doveo Mađarsku u prednost.

Pri tom rezultatu se otišlo na poluvreme, a Srbija je znatno bolje otvorila drugo i odmah krenula u napad. Samo nekoliko minuta nakon toga Mitrović je postigao gol koji je poništen zbog ofsajda, a zatim je postigao još jedan nakon tri minuta, ali je i on poništen zbog malog ofsajda.

U nastavku meča Srbija je kontrolisala igru, a u jednom napadu je pogodila stativu dva puta. Ipak i pored dobre igre u drugom poluvremenu Srbija nije uspela da savlada večeras odličnog Dibuzsa.

U samoj završnici meča Milenković je imao odličnu priliku, ali je šutirao direktno u golmana Mađarske.

Ovom pobedom su Mađari obezbedili plasman na Evropsko prvenstvo, dok Srbija sada ima imperativ pobede protiv Crne Gore u utorak.

22:42h

Kraj meča u Budimpešti! Mađarska je pobedila Srbiju sa 2:1!

22:38h

93. minut - Ogromna prilika za Milenkovića, ali nova odbrana za Mađare. Mnogo sreće za njih večeras.

22:36h

90. minut - Sudija je meč produžio za još šest minuta. Toliko vremena je ostalo našoj selekcije da pokuša da dođe do boda.

22:35h

90. minut - Ponestaje vremena Srbiji, još je ostala samo nadoknada.

Fudbalska reprezentacija Srbije
22:32h

88. minut - Čim je ušao u igru imao je priliku Ratkov, ali je šutirao preko gola.

22:29h

87.minut - Radonjić je izgubio loptu na svojoj polovini, ali srećom nismo kažnjeni za taj propust. U međuvremenu je u igru ušao Petar Ratkov kome je ovo debitantski nastup u dresu Srbije

22:25h

83. minut - Radonjić je šutirao iz ugla, ali je golman Mađarske to odbranio bez većih problema.

Fudbalska reprezentacija Srbije, Aleksandar Mitrović, Fudbal
22:23h

77. minut - Milenković je dobio žuti karton kod Srbije, dok je kod Mađara upisan Varga.

22:17h

71. minut - Ogroman promašaj Mađara i velika sreća za Srbiju. Velike rupe su u odbrani Srbije.

22:16h

70. minut - Srbija baš nema sreće! Nakon kornera je naša selekcija dva puta pogodila stativu, ali opet ništa od gola,...

22:13h

67. minut - Odlična prilika za Mađarsku! Soboslaj je poslao loptu u šesnaesterac, a Varga je pogodio prečku.

22:09h

63. minut - Izmene u timu Mađarske! U igri u Kalmar i Bola, a izašli su Nego i Stils

22:00h

53. minut - Još jedan gol je poništen Mitroviću koji je odlično šutirao, ali je fudbaler Srbije ponovo bila u ofsajdu.

Izmena: 22:19h
21:56h

50.minut- Aleksandar Mitrović je postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda.