SAVO POBEDIO NA DEBIJU NA KLUPI BOSNE! Portugal i Belgija obezbedili put u Nemačku (FOTO)
Savo Milošević na utakmici Lihtenštajna i Bosne i Hercegovine, Foto: EPA/GIAN EHRENZELLER

KVALIFIKACIJE ZA EURO

Izabranici srpskog trenera slavili u Lihtenštajnu bez primljenog gola

Veljko Petrović

Savo Milošević debitovao je pobedom od 2:0 na klupi Bosne i Hercegovine u gostima Lihtenštajnu u sedmom kolu J grupe kvalifikacija za EURO.

Strelci su bili Amar Rahmanović u 13. i Miroslav Stevanović u 41. minutu.

Slavlje fudbalera Bosne i Hercegovine posle prvog gola
Slavlje fudbalera Bosne i Hercegovine posle prvog golafoto: EPA/GIAN EHRENZELLER

Portugal je na svom terenu tri runde pred kraj matematički obezbedio plasman na Evropsko prvenstvo trijumfom nad Slovačkom od 3:2.

Gonsalo Ramoš u 18. i kapiten Kristijano Ronaldo u 29. minutu iz penala doneli su prednost od 2:0 na poluvremenu.

Radost Kristijana Ronalda i Gonsala Ramoša
Radost Kristijana Ronalda i Gonsala Ramošafoto: EPA/JOSE COELHO

David Hancko smanjio je na 2:1 u 69. minutu, a tri minuta kasnije ponovo se u strelce upisao Ronaldo. Konačan rezultat u 80. postavio je Stanislav Lobotka.

U trećem meču ove grupe Island i Luksemburg remizirali su 1:1 golovima Orija Stejna Oskarsona u 23. i Žersona Rodrigesa u 46. minutu.

Пласман обезедио Sofascore

U terminu od 20:45, Belgija je u Beču bila bolja od Austrije sa 3:2 u sedmom kolu F grupe i obezbedila je kartu za Nemačku.

Slavlje fudbalera Belgije
Slavlje fudbalera Belgijefoto: EPA/CHRISTIAN BRUNA

Gosti su vodili 3:0 golovima Dodija Lukebakioa u 12. i 55. i Romelua Lukakua u 58. minutu.

Smanjil su Konrad Lajmer u 72. i Marsel Sabicer u 84. minutu iz penala.