SA IVICE AMBISA DO BODA: Barselona JEDVA izbegla poraz od jednog od NAJGORIH timova Primere!
Fudbaleri Barselone posle pogotka Lamina Jamala, Foto: Joaquin Corchero / Shutterstock Editorial / Profimedia

LUD MEČ NA LOS KARMENOSU

Loše veče za katalonskog velikana

Fudbaleri Barselone remizirali su rezultatom 2:2 na gostovanju Granadi u okviru 9. kola Primere.

Katalonci na kraju mogu da budu zadovoljni sa osvojenim bodom pošto su u zaostatku bili već od samog starta.

Granada je povela već u 1. minutu golom Brajana Saragose. Isti igrač je na fantastičan način ponizio odbranu i golmana gostiju i u 29. minutu pogodio za velikih 2:0.

Uspela je Barselona da smanji na 2:1 pogotkom supertalentovanog Lamina Jamala u 46. minutu prvog dela igre.

U drugom poluvremenu totalna dominacija gostiju sa Nou Kampa (ove sezone Monžuika).

Ređali su se napadi i šanse izabranika Ćavija, ali gola nikako nije bilo. Činilo se da će Granada odoleti i osvojiti velika tri boda, ali se to, ipak, nije desilo.

Čudesni Serhi Roberto je u 86. minutu postigao izjednačujući gol, koji je pomalo i kontroverzan, jer je njemu prethodio potencijalni faul u napadu Žoaa Feliksa koji je sa leđa gurnuo Hesusa Valjeha, ali je procenjeno da je štoper domaćih olako pao.

Već u narednom napadu Granada je mogla do novog vođstva, sjajan napad izveli su domaći igrači, ali nisu imali sreće pošto je udarac Brajana Saragose pogodio samo stativu.

Tu nije bio kraj drami, Feliks je uspeo u 93. minutu da postigne pobedonosni gol za Barselonu, ali je on poništen zbog ofsajda i to zato što je navodno Feran Tores uticao na igru prilikom skoka, svakako odluka o kojoj će se polemisati.

Na kraju po bod za oba tima. Barselona je ostala na poziciji tri i ima 21 bod, dok je Granada i dalje na pretposlednjem mestu sa svega šest osvojenih bodova.