Iako je delovalo nemoguće, Šalke će se boriti za opstanak! Fenjeraš prejak za Nastasića i drugare! (VIDEO)

bundesliga, 29. kolo

U prvoj utakmici, Verder je pobedio Hamburg 2:1
Objavljeno: 19:56h

Fudbaleri Darmštata pobedili su na svom terenu Šalke sa 2:1, i tako sebi produžili nadu da mogu da ostanu u Bundesligi. Darmštat pet kola pre kraja ima 14 bodova manje od timova iz opasne zone, što teorijski znači da bi u finišu prvenstva mogao da izbori opstanak u Bundesligi ako pobedi u svim mečevima do kraja i poklope se ostali rezultati. Darmštat je poveo u 11. minutu golom Marija Vrančića, a posle toga se ništa bitnije nije dešavalo na meču do 56. minuta, kada je dosudjen penal za Šalke zbog prekršaja.

Gvido Burgštaler je, medjutim, bio neuspešan sa bele tačke, pošto je Mihael Eser odbranio njegov šut.

Gosti su nastavili da napadaju, a u 76. minutu je Koke doneo izjednačenje. Šalke je u 82. minutu ostao sa igračem manje jer je Tilo Kerer dobio direktan crveni karton.