NAVIJAČI LIVERPULA STREPELI ZA POBEDU: Žestok otpor LASK-A, Murinjo slavi Lukakua
LASK - Liverpul, Foto: Nick Potts / PA Images / Profimedia

1. kolo lige evrope

Favoriti ipak slavili u prvom kolu

Objavljeno: 21:18h

Izuzetno zanimljivo veče u Ligi Evrope! Liverpul je bio blizu poraza u Lincu, ali je uspeo da preokrene u drugom poluvremenu i slavi sa 3:1.

LASK je poveo u 14. minutu golom Flekera, a izjednačenje je stiglo tek u drugom poluvemenu.

Najpre je Darvin Nunjes posle faula Ziereisa iz penala poravnao rezultat, da bi sedam minuta kasnije Luis Dijaš doneo preokret.

Tačku na ovaj meč stavio je Mohamed Salah u 88. minutu za slavlje "Redsa".

Bajer Leverkuzen je demonstrirao moć nad Hakenom 4:0, odnosno, dok je Ren takođe ubedljivo slavio nad Makabi Haifom 3:0.

Ovogodišnji finalista Roma je u prvom kolu gostovala Šerifu u Tiraspolju i izvukla je pobedu rezultatom 2:1.

Poveo je tim Žose Murinja u nadoknadi prvog poluvremena golom Leandra Paredesa, ali je Tovar izjednačio u 57. na 1:1.

Ipak, Romelu Lukaku je u 65. minutu postigao gol za prve bodove u grupnoj fazi Lige Evrope.