BARSELONA DEMOLIRALA ANTVERP: Mbape i Hakimi srušili Borusiju - Atletiko vodio do 95. minuta, a onda je usledio ŠOK
Pari Sen Žermen - Borusija Dortmund, Foto: Icon Sport / ddp USA / Profimedia

liga šampiona

Zanimljivo veče na startu Lige šampiona

Objavljeno: 23:24h

Odigrani su mečevi prvog kola u okviru grupa E, F, G i H Lige šampiona.

Pobede su u terminu od 21 čas zabeležili Fejnord, Pari Sen Žermen, Barselona i Porto, a odigran je i jedan remi.

Fudbaleri Lacija i Atletiko Madrida odigrali su u Rimu nerešeno 1:1, u meču prvog kola Grupe E Lige šampiona.

Vodeći gol za Atletiko postigao je Pablo Barioso u 29. minutu. On je šutirao sa 25 metara, lopta je na putu ka golu zakačila jednog odbrambenog igrača i prevarila golmana.

Lacio je do izjednačenja stigao u petom minutu sudijske nadoknade vremena golom golmana Ivana Provedela. On je u poslednjim trenucima meča otišao u kazneni prostor Atletika, i udarcem glavom doneo izjednačenje svojoj ekipi.

U istom terminu, Fejnord je na svom terenu pobedio Seltik sa 2:0.

Vodeći gol za Fejnord postigao je Kalvin Stengs u drugom minutu nadoknade poluvremena, odličnim šutem iz slobodnog udarca.

Konačan rezultat je postavio reprezentativac Irana Alireza Johanbakš u 76. minutu.

Seltik je meč završio sa dva igrača manje, pošto su crvene kartone dobili Gustaf Lagerbilke i Tiago Holm.

U narednom kolu, Atletiko Madrid će dočekati Fejnord, dok će Seltik ugostiti Lacio.

Standings provided by Sofascore

Pari Sen Žermen je slavio kod kuće protiv Borusije Dortmund sa 2:0, a oba gola su viđena u drugom poluvremenu.

Vođstvo Pari Sen Žermenu doneo je Kilijan Mbape golom iz penala u 50. minutu, nakon što je Niklas Zile igrao rukom u svom šesnaestercu.

PSŽ je duplirao prednost u 58. minutu, nakon dobrog driblinga i lepoog udarca sa 10 metara Ašrafa Hakimija.

Prethodno su Milan i Njukasl odigrali bez golova 0:0.

Barselona je posle prvog poluvremena imala već 3:0, a na kraju je slavila 5:0 protiv Antverpena.

Porto je nadigrao Šahtjor u gostima sa 3:1.

Barselona je pitanje pobednika na ovoj utakmici rešila posle samo 22 minuta igre, odnosno u razmaku od 11 minuta, kada je svoju inicijativu materijalizovala sa tri postignuta gola.

Mrežu gostujućeg tima je prvo pogodio Žoao Feliks u 11. minutu, osam minuta kasnije je on asistirao Robertu Levandovskom za 2:0, da bi u 22. minutu, posle šuta Rafinje, Žel Bataj poslao loptu iza leđa svog golmana.

Gavi je u 54. minutu povisio na 4:0, a konačan rezultat postavio je Žoao Feliks svojim drugim golom na meču u 66. minutu.

Uzbudljivo je bilo i na početku utakmice u Hamburgu gde je Šahtjor iz Donjecka dočekao Porto.

Porto je poveo u osmom minutu preko Galena, Šahtjor je brzo odgovorio i pet minuta kasnije izjednačio pogotkom Kevina Kelsija, ali radost ukrajinskog tima nije dugo trajala.

Galeno je svojim drugim golom na meču, u 15. minutu, ponovo doneo prednost svom timu, da bi u 29. minutu asistirao Mehdiju Taremiju za prednost i pobedu Porta od 3:1.